Hasiči na místě nezjistili, že by byla poškozena palivová nádrž. „K žádnému úniku kapalin nedošlo,“ řekl velitel zásahu.

Kamión vezl kartonové obaly pro likérku Božkov. Šofér se pravděpodobně snažil vyhnout protijedoucímu nákladnímu vozu, zajel příliš na kraj vozovky a utrhla se s ním krajnice. Několikatunová souprava pak smetla plot, částečně projela parkovištěm autobazaru a zastavila se až po několika desítkách metrů.

„Jako bych to tušila. Dneska ráno jsem přeparkovala auta stojící v blízkosti silnice, aby se na ně neprášilo. Kdybych to neudělala, tak z nich zbyla jen placka plechu,“ uvedla majitelka autobazaru.

Kousek do cíle

Z havarovaného kamiónu, který měl cílovou stanici jen asi tři kilometry od místa nehody, bude nutné přeložit náklad. Potom ho zpět na kola postaví speciální jeřáb. Řidiči hrozí za přestupek bloková pokuta.

V tomto místě došlo k podobné nehodě před rokem. Kamión s pětitunovým nákladem palet skončil na boku v příkopu a návěsem poškodil několik zaparkovaných vozidel v autobazaru . Škodu tehdy vyčíslil majitel obchodu s ojetinami na několik set tisíc korun.