Koťátko pracuje v oddělení majetkové trestné činnosti. V letech 1999 a 2001 dopadl například gang, který vykradl stovky luxusních vil včetně vily Karla Gotta.

Nyní vede tým, který pátrá po pachateli půlmiliardové loupeže ve společnosti G4S Cash Services. Procházka podle podezření peníze ukradl na začátku loňského prosince přímo z trezoru v sídle agentury, komplic je měl odvézt, Procházka se pak vrátil do práce. Na loupež se přišlo až později.

"Odchod tohoto policisty mohu potvrdit," řekl Primě mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan a dodal: "Odchod jednotlivce prošetřování jako takové nemůže nijak narušit."

Hypotéza: loupež byla fingovaná

Podle šéfa Asociace bezpečnostních agentur Jiřího Kameníka se ale zločin označovaný za "krádež století" mohl odehrát úplně jinak. Existuje podle něj varianta, že krádež byla nafingovaná.

"Kontrastní verzí je, že ty peníze do toho sekuritoru vůbec nedorazily, že tam vůbec nebyly, že to je v podstatě zakryté manko," řekl Primě Kameník.

Verzi podle něj odpovídá fakt, že si měl Procházka odnést stovky miliónů v pracovní době přes den, ale přitom si ho nikdo nevšiml.