„Je to nejvyšší možný trest, jaký obžalovaný mohl podle zákona dostat,“ konstatoval při vyhlašování rozsudku soudce Ivan Málek s tím, že podmínky pro udělení výjimečného trestu nebyly splněny, byť šlo o dvojnásobnou vraždu.

Zdeněk Hanáček, který je otcem čtyř dětí, žil několik let v Moravském Berouně s jednou ze svých družek. Soužití ale bylo plné konfliktů a v době, kdy se tragická událost stala, už žena bydlela u jiného přítele a Hanáčkovi nechtěla svěřovat dvouletou dceru.

V osudnou noc 16. června Hanáček pod vlivem alkoholu zaútočil na družku i jejího přítele poté, co se spolu předtím pohádali v restauraci. Útok se odehrál tři hodiny po půlnoci na ulici. „Není jasné, koho napadl jako prvního,“ řekl soudce.

Nepochybné je jen to, že Hanáček svému sokovi zasadil jedinou bodnou ránu přímo do srdce. Jeho družka utrpěla celkem pět ran, z nichž jedna byla smrtelná.

Obžalovaný se ihned po vyhlášení rozsudku vzdal práva na odvolání, státní zástupce si ponechal lhůtu na rozmyšlenou. Pokud se neodvolá, rozsudek bude pravomocný.