„Existují zprávy, že by si mohli kamarádi zavražděného chtít vyřizovat účty s druhou extremistickou skupinou. Konkrétní opatření ale nebudeme zveřejňovat,“ uvedla mluvčí příbramské policie Monika Schindlová. V pohotovosti nejspíš budou i strážníci městské policie.

„Určitě budou naši městští policisté se státní policií spolupracovat a budou u toho,“ uvedl starosta Příbrami Josef Řihák (ČSSD).

Kučeru, který patřil ke skupině antifašistických levicových skinheadů, tzv. S.H.A.R.P. skinheadů, pobodal minulý týden v noci z pátku na sobotu skinhead náležící k neonacistům.

V době vraždy, která se odehrála na schodišti budovy restaurace Na Chmelnici měl na sobě útočník nacistickou uniformu. Vše nahrála kamera umístěná na schodišti. Kučera napadl pěstmi druhého muže, který měl ale v ruce nůž a několikrát jej bodl. Krvácející osmnáctiletý mladík byl převezen do nemocnice, kde v neděli zemřel.

Pachatele kriminalisté zadrželi a obvinili z vraždy. Dvacetiletý muž, který už byl v minulosti trestán, se k činu přiznal a nyní mu hrozí až 15 let vězení.