Rozsudek ještě není pravomocný, žalobce zvažuje možnost odvolání ke krajskému soudu. Incident se odehrál v květnu 2006. Dvojčlenná policejní hlídka chtěla kontrolovat opilého Jiřího Dolbu (23), který se ale odmítl legitimovat a tvrdil, že má občanský průkaz doma. Obžaloba tvrdila, že policisté měli mladíka na ulici bezdůvodně udeřit tonfou do obličeje a natrhnout mu obočí.

V násilí pak podle obžaloby měli policisté pokračovat i na služebně ve Vrbně pod Pradědem, kde jeden z policistů údajně do mladíka strčil tak, že upadl a způsobil si zranění prstu. Policisté s tím nesouhlasili a hájili se tím, že použili jen povolené donucovací prostředky. Zatímco Martin Kovář u policie nadále slouží, Jan Patterman po obvinění sám od policie odešel.

V minulosti ho přitom už několikrát vyšetřovala Inspekce ministra vnitra, nic mu ale neprokázala. Osvobozující rozsudek Patterman přivítal. „Uvažuji, že bych se k policii mohl vrátit,“ řekl novinářům Projednávání soudního případu se táhlo několik měsíců, soudkyně dokonce na říjen nařídila rekonstrukci přímo na policejní služebně. Ani rekonstrukce ale chabou důkazní situaci nezměnila.