Podle informací záchranářů se jednalo o vůz rychlé lékařské pomoci z Kostelce nad Černými Lesy. Sanitce vjel při projíždění křižovatky do cesty osobní vůz. Řidič už nedokázal reagovat a zabránit srážce.

"Řidič - záchranář vjel podle našich informací do křižovatky na zelenou a měl zapnutá výstražná znamení. Je pravděpodobné, že není viníkem, ale vše se ještě vyšetřuje," řekla mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.

Sanitka převážela pacientku z neurologického oddělení jednotky intenzivní péče do Fakultní nemocnice Bulovka. "Přestože byla pacientka při transportu předpisově připoutaná, došlo při nárazu k jejímu posunu, při kterém se uhodila do hlavy o vnitřní vybavení sanity. Řidič s lékařem vyvázli bez zranění, sestra utrpěla tržnou ránu na noze," doplnila Janečková.

Po nehodě nevyloučil lékař možnost poranění krční páteře u převážené pacientky. "S asistencí našeho lékaře byla pacientka převezena pražskou posádkou rychlé zdravotnické služby k hospitalizaci," uzavřela Janečková.