"V pátek dopoledne jsme ho zadrželi. Jedná se o 28letého místního muže. K činu se přiznal. V současné době s ním děláme na místě činu prověrku jeho výpovědi," řekl kriminalista Zdeněk Blažek z klatovského policejního ředitelství. Podle něho šlo o sexuální motiv.

"Doslova řekl, že jí chtěl sáhnout na prsa," upřesnil Blažek s tím, že policie v rámci vyšetřování přizve znalce sexuology a psychiatry, kteří budou podezřelého muže zkoumat. Teď mu hrozí obvinění z trestného činu omezování osobní svobody.

Podle dostupných informací podezřelý muž dívku sledoval cestou ze školy domů. Šel za ní asi půldruhého kilometru městem. K útoku se odhodlal na zatravněném prostranství před kapličkou ve Volšovské ulici nedaleko místa, kde dívka bydlí.

"Křičela o pomoc. Naštěstí v tu chvíli kolem procházela žena, které se útočník zalekl a z místa utekl," dodal Blažek.

Vedení školy, kam dívka chodí, má zatím jen neoficiální informace. "Čekáme na stanovisko policie. Se spolužáky postižené dívky jsme to ve třídě už probrali. Tam šlo především o to, aby se jí nesmáli a ještě u ní neprohloubili už tak silné psychické trauma," dodala šéfka školy.