Právo jako první informovalo, že Macák od září do prosince letošního roku postupně vybral jak z bankovního konta tak ze školní pokladny celkem bezmála 385 tisíc korun a použil je pro svoji potřebu. Tím přivedl školu totálně na mizinu a zastupitelé teď horko těžko shánějí finanční rezervy z rozpočtu obce, aby školu nemuseli zavřít. Šlo totiž o peníze na provoz školy, platy učitelů, stravné a školné dětí.

"Co s těmi penězi udělal, nevíme. Žádné jsme u něho nenašli. Sám při výslechu rozumně nevysvětlil motiv svého počínání," dodal Kníže. Macáka, který je původem ze Slovenska, vedení obce už odvolalo z funkce.  Sám se přišel udat, že peníze vzal. Jako důvod údajně neoficiálně uvedl, že měl podezření na závažnou nemoc a chtěl si prý ještě něco užít, než zemře.

"Budeme se snažit chod školy zabezpečit . Musíme najít nějakou rezervu v rozpočtu, než v lednu pošle škole nějaké peníze krajský úřad," řekla starostka Hošťky Hana Sojková. Podle ní obec nenechá školu padnout. "Samozřejmě nás to překvapilo. Stalo se a my tu situaci musíme vyřešit," dodala. Macák  nebere mobilní telefon a není možné ho zastihnout ani v bydlišti.