Ta oba cizince propustila z vazby poté, co rozhodla o jejich vyhoštění jako trestu za sexuální orgie s nezletilými dětmi. "Rozsudek okresního soudu je napadený odvoláním státního zástupce, který pro obžalované požaduje trest odnětí svobody.

Na důvodech vazby se tak nic nemění a stále trvají. Po propuštění by  mohli jednak v trestné činnosti pokračovat a nebo utéci a skrývat se,"  zdůvodnila rozhodnutí Marie Ungrová z plzeňského krajského soudu. Ten o odvolání proti rozsudku rozhodne začátkem příštího roku.

Soudkyně Regnerová uznala Němce vinnými z pohlavního zneužívání několika dětí na Klatovsku, za jejich mravní ohrožování a navádění k pohlavnímu styku trest vězení muže minul. "Nepodmíněné tresty by byly neúčelné, s ohledem na to, že by se oddálila doba nástupu obou obžalovaných na sexuologické léčení.

Znalci z oboru sexuologie uvedli, že je nezbytně nutné, aby oba obžalovaní co nejdříve nastoupili ochrannou sexuologickou léčbu, u níž je nutné, aby byla vedena v mateřském jazyce," vysvětila svůj verdikt Regnerová.

Reakce státní zástupkyně Taťány Ulčové byla okamžitá: "Trest je nepřiměřeně mírný s ohledem na závažnost trestné činnosti."