Čin se odehrál loni na konci března. Čtveřice aktérů se před diskotékou pohádala. Podle svědka - zaměstnance podniku - se obžalovaní již chystali odjet, když dvojice členů ochranky začala kopat do jejich auta. Válek a Procházka z něj proto vystoupili, vytáhli nelegálně držené zbraně a začali po ochrance střílet. Státní zástupkyně míní, že použili zbraně s úmyslem muže zabít. Pak ujeli a zbraně hodili do řeky Ohře na Karlovarsku. Obžalovaní se od počátku hájí tím, že měli strach ze skupiny místních lidí, ke kterým jejich oběti patřily.

Padaly hlavy policistů

Postup při vyšetřování tohoto případu stál funkci tři vysoké důstojníky okresního ředitelství mostecké policie. Ředitel ústecké krajské policejní správy Jiří Vorálek loni v dubnu řekl, že policie nevěnovala pachatelům patřičnou pozornost, ačkoli měla informace o tom, že se již v minulosti s nelegálně drženou zbraní dopustili výtržnosti na veřejném místě.

K 1. květnu loňského roku byli proto odvoláni z funkce ředitel mostecké policie Ladislav Loun, jeho zástupce pro trestní řízení Vladimír Kalina a velitel služby kriminální policie a vyšetřování František Kvapil.

Státní zástupkyně se proti rozsudku odvolala, odsouzení si ponechali lhůtu na rozmyšlenou.