Hlavní obsah
Dívky v Tokiu Foto: Athit Perawongmetha, Reuters

Vyléčená žena se koronavirem znovu nakazila

V Japonsku zaútočil koronavirus dvakrát na stejného člověka. Týdny po úspěšném zotavení se ve středu nakazila žena, která pracuje jako průvodkyně v Ósace. Podobný případ podle agentury Reuters hlásí také Čína.

Dívky v Tokiu Foto: Athit Perawongmetha, Reuters
Vyléčená žena se koronavirem znovu nakazila

Japonka, které je kolem čtyřiceti let, byla poprvé pozitivně testována na koronavirus v lednu, ale 1. února se uzdravila a byla z nemocnice propuštěna. Ve středu však byl její test na přítomnost koronaviru opět pozitivní.

Ministr zdravotnictví Katsunobu Kató na základě tohoto zjištění uvedl, že Japonsko bude nadále monitorovat zdravotní stav „vyléčených“ pacientů.

„Jakmile je člověk jednou nakažený, infekce v něm patrně přetrvává a jeho zdravotní stav se může znovu zhoršit,“ vysvětlil profesor medicíny Philip Tierno. Dodal, že ohledně viru stále panuje hodně nejasností.

V Japonsku se zatím objevilo 186 případů nákazy nemocí Covid-19, kterou koronavirus způsobuje. Od středy se objevilo šestnáct nových případů. Ministerstvo zdravotnictví dodalo, že mezi nakažené nezapočítává pasažéry lodi Diamond Princess, která kotvila ve dvoutýdenní karanténě v Jokohamě.

Na následky nemoci v Japonsku zemřelo celkem sedm lidí, čtyři z nich ale cestovali právě na výletní lodi.

Koronavirem se po celém světě dosud nakazilo téměř 82 tisíc lidí. Na následky nemoci zemřelo téměř 2800 lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků