Hlavní obsah
Hráči Unionu Berlin na zápase 9. ledna Foto: John Macdougall, Reuters

Němečtí kadeřníci si stěžují na perfektní účesy fotbalistů

Na milimetr přesně zastřižené vlasy na krku i spáncích, čisté kontury, barevné melíry, vystříhané geometrické tvary. Tak se představili na hřištích němečtí fotbalisté. Perfektní účesy, které vytvoří jen kadeřníci s odpovídajícím profesionálním vybavením. Kde k tak dokonalým účesům hráči přišli, když jsou všechny salóny v zemi od 16. prosince uzavřené? Na to se v otevřeném dopise prezidentovi německé fotbalové asociace Fritzi Kellerovi ptá německá asociace kadeřníků.

Hráči Unionu Berlin na zápase 9. ledna Foto: John Macdougall, Reuters
Němečtí kadeřníci si stěžují na perfektní účesy fotbalistů

V Německu jsou kadeřnictví uzavřená od 16. prosince, tedy podstatně déle než v Česku. Dokonalé účesy fotbalistů proto vzbudily nejen údiv, ale především nevoli. „Roste nelibost vůči profesionálním fotbalistům, ale v konečném důsledku také narůstá počet zákazníků, kteří se snaží kadeřníky přesvědčit, aby pracovali načerno, porušovali pravidla a klientům upravovali účesy u nich doma,“ píše Asociace v dopise.

Čerstvě upravené účesy fotbalových hvězd vystavily kadeřníky obrovskému tlaku, vyčítá asociace hráčům. Připomíná, že existence řady kadeřnických salónů je ohrožena. Majitelé salónů, jejich zaměstnanci či samostatní kadeřníci nemají práci a čelí výpadkům příjmů.

Hráči Schalke 04 na zápase 9. ledna

Foto: Ina Fassbender, Reuters

„Je velkou výsadou, že profesionální fotbal se může navzdory pandemii hrát. Fotbalisté jsou vzorem nejen pro mladé lidi. Apelujeme proto na vás a Německou fotbalovou asociaci. Projevte solidaritu v takových chvílích a jděte příkladem v případě nelegální práce,“ vyzývá asociace hráče.

Němečtí fotbalisté se představili s dokonalými účesy navzdory uzavřeným kadeřnictvím.

Foto: Kai Pfaffenbach, Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků