Hlavní obsah
Premiér Andrej Babiš (vlevo) a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Foto: Jan Handrejch, Právo

Kvůli koronaviru se sejde bezpečnostní rada

Premiér Andrej Babiš (ANO) svolal na úterní večer mimořádnou schůzku Bezpečnostní rady státu (BRS). Má řešit opatření proti šíření koronaviru poté, co se potvrdily případy nákazy v sousedním Rakousku.

Premiér Andrej Babiš (vlevo) a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Foto: Jan Handrejch, Právo
Kvůli koronaviru se sejde bezpečnostní rada

Bezpečnostní rada se sejde ve Strakově akademii v 19:30, potvrdil Novinkám vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Podle úřadu vlády bude rada zasedat z preventivních důvodů.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) uvedl, že jsou připraveny krizové scénáře pro situaci, že by se koronavirus v Česku šířil stejnou rychlostí jako v Itálii. Ohniska by se podle něj musela izolovat. Nevyloučil, že by se postižená města musela uzavřít.

Podle premiéra Babiše ale lidé nemají panikařit. Nadále platí, že v České republice bylo dosud provedeno 86 testů na nemoc Covid-19 a všechny byly negativní.

BRS se kvůli koronaviru mimořádně sešla už 27. ledna, kdy jednala o připravenosti České republiky v případě rozšíření nákazy z Číny.

Virus se šíří od prosince z Číny a zabil od té doby přes 2660 lidí, naprostou většinu v Číně. Z evropských zemí se v posledních dnech nákaza šíří v Itálii, v úterý ohlásilo první dva případy Rakousko a první případ Chorvatsko.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků