Hlavní obsah
Burza v New Yorku (ilustrační foto) Foto: Profimedia.cz

Boháči světa kvůli koronaviru zchudli o 10 bilionů

Nejbohatší lidé světa už kvůli koronaviru, který se začal šířit koncem loňského roku v Číně a objevuje se stále v dalších a dalších zemích, přišli o stovky miliard korun. Píše o tom server Daily Mail. Bohatství pěti set nejbohatších lidí světa kvůli cenám akcií, které se závratnou rychlostí propadají, kleslo podle serveru o 444 miliard dolarů (cca 10 bilionů korun).

Burza v New Yorku (ilustrační foto) Foto: Profimedia.cz
Boháči světa kvůli koronaviru zchudli o 10 bilionů

Koronavirus zasáhl globální akciové trhy. Největší ztráty podle serveru utrpěli tři nejbohatší lidé na světě – generální ředitel Amazonu Jeff Bezos, spoluzakladatel společnosti Microsoft Bill Gates a francouzský magnát Bernard Arnault, který stojí v čele představenstva koncernu LVMH, jehož součástí je například značka Louis Vuitton.

Podle agentury Bloomberg tito muži dohromady přišli o třicet miliard dolarů (cca 700 miliard korun).

Ztrátu Elona Muska, 25. nejbohatšího člověka světa, vyčíslil server na devět miliard dolarů (208 miliard korun) a pokles čistého kapitálu šéfa Facebooku Marka Zuckerberga na 6,6 miliardy dolarů (152,6 miliard korun).

Obavy z koronaviru letos způsobily ztráty i miliardářům, jako je Micky Arison, předseda představenstva společnosti Carnival Corporation a majitel basketbalového klubu Miami Heat. Arison podle serveru jen za tento týden přišel o miliardu dolarů.

Index Dow Jones, což je hlavní index odrážející obchodování s akciemi 30 velkých společností na americkém trhu, v posledních pěti dnech klesl o více než dvanáct procent, což je největší pětidenní pokles od finanční krize v roce 2008.

Koronavirus v posledních týdnech děsí lidstvo, protože se nezadržitelně šíří po celém světě. Poprvé se objevil v Číně, ale případy nemoci se objevily například už i v Itálii nebo sousedním Rakousku. Nemocí se nakazily desetitisíce lidí a vědci stále nemají lék ani prostředky, kterými by šíření nákazy zastavili.

První tři případy nákazy se objevily i v Česku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků