Hlavní obsah
Komerční banka nám poskytla při rozjezdu úvěrové financování Foto: Komerční banka

Xplore Fitness: Odklad splátek nás drží nad vodou

Společenský život se v České republice zastavil. Vládní opatření vydaná v souvislosti s šířením koronaviru se velmi citelně dotkla i sportu, a to nejenom toho vrcholového. Musely zavřít všechny posilovny a sportoviště. To je případ i moderního a zároveň největšího fitness centra v centru Prahy Xplore Fitness.

Komerční banka nám poskytla při rozjezdu úvěrové financování Foto: Komerční banka
Xplore Fitness: Odklad splátek nás drží nad vodou

Zeptali jsme se proto jednatele a majitele této společnosti Pavla Mareše, jak tuto situaci zvládají.

Vaše fitness centrum je zavřené od poloviny března. Jaké důsledky to pro vás má?

Zcela zásadní. Jsme provozovateli jednoho z největších fitness center v Praze. Stejně jako ostatní provozovatelé fitness, tak i my jsme byli nuceni uzavřít svoji provozovnu již 13. března 2020, což znamenalo okamžitou ztrátu příjmů. Náklady společnosti však zůstávají, přičemž výše mnohých z nich je fixní.

Vaším finančním partnerem je Komerční banka. Jak vám v této situaci pomohla?

Okamžitě jsme započali jednání s Komerční bankou, která nám poskytla při rozjezdu úvěrové financování. I v této „překotné“ době jsme byli schopni právě s Komerční bankou rychle vykomunikovat a vyřídit odložení splátek úvěrů. Je to jeden ze zásadních kroků pro udržení životaschopnosti naší společnosti a udržení možnosti následného opětovného rozjezdu fitness businessu. Určitě se budeme snažit na přechodné období vyřídit i překlenovací úvěr, který nám umožní pokrýt trvající náklady.

Využijete některou z nabízených vládních pomocí?

V současné době žádají o pomoc stát všechny subjekty včetně fyzických osob. My nechceme na této situaci vydělávat, zároveň ale nechceme nést veškerý ekonomický dopad vyplývající z opatření, která učinil stát. Byť byla nejspíš správná pro ochranu zdraví nás všech. O formách musí ale jednat a rozhodnout ekonomové a politici. My bychom chtěli alespoň vykompenzovat náklady z období výpadků příjmů.
Více na kb.cz/restartujeme.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků