Hlavní obsah

Testy zimních pneumatik 2011

Podle čeho vybírat pneumatiky? Jak hodnotí zimní pneumatiky testy ADAC? Které zimní pneumatiky testy prošly a na které je dobré dát si pozor?

Testy zimních pneumatik 2011

Testy ADAC 2011:
Testované pneumatiky o rozměru 195/65 R15 9lT na voze Škoda Octavia Kombi.

Protože každá pneumatika má své přednosti na jiném povrchu a v jiných podmínkách, nelze vždy zvolit absolutního vítěze testu.
Doporučení jak si vybrat vhodné pneumatiky:
Pro vhodný výběr pneumatiky je důležité stanovit si vlastní priority.
Pokud často jezdíte dlouhé cesty, převážně po dálnicích a silnicích I. třídy,
důležitým faktorem bude suchá a mokrá vozovka a rovněž hlučnost.
Řidiči bydlící v horských a podhorských oblastech ocení vlastnosti na sněhu a ledu.

Zkrácení brzdné dráhy na sněhu díky vysokému počtu bloků v ramenní části dezénu. Vynikající brzdný výkon na ledu a mokrém povrchu. Design dezénu je navržen pro nejmodernější elektronické jízdní systémy. Jedinečné snížení spotřeby paliva.

Nejbezpečnější zimní pneumatika na mokru díky nové generaci běhounové směsi. Technologie lamel 3D-BIS. Kratší brzdná dráha na sněhu a ledu. Vylepšená boční přilnavost. Lepší ovládání a brždění na suchu.

Nový 4D a 3D systém lamel s vynikající boční přilnavostí. Drážky a zoubky v centrální části pro zlepšení záběru a stability na sněhu. Rychlý odvod vody. Uzamykatelné lamely a velké bloky pro skvělé vlastnosti na suchu. Stabilní a bezpečná na zasněžených a mokrých vozovkách. Nízký valivý odpor pro úsporu paliva.

Větší trakce.V-profil zajišťuje velmi stabilní jízdní vlastnosti. Kratší brzdná dráha a delší životnost. Větší počet  lamel v různých úhlech pro větší sílu bočího vedení v zatáčce a přímé jízdě.

Zelený výkon nové generace. Optimalizovaný dezén pro vynikající výkon na sněhu i mokru. Zvýšená trakce a patentovaná inovativní směs. Skvělá stabilita, nová kostra pneumatiky. Velká stabilita na suchém povrchu.

Maximální přilnavostna sněhu. Ojedinělá ochranapřed vznikem aquaplanningu. Ohleduplnost k životnímu prostředí. Nízkývalivý odpor. Účinný odvod rozbředlého sněhu díky leštěným dezénovým drážkám.

Nejlepší pneumatika na sněhu. Hluboké odvodové drážky a směrový dezén. Odvod vody a rozbředlého sněhu. Vysoký počet lamel. Krátká brzdná dráha a dobrý záběr na zasněžených či zledovatělých vozovkách.

Otevřené lamely zlepšují záběr a brždění na zaněžených a ledem pokrytých vozovkách. Sinusové lamely v ramenních blocích zlepšují vlastnosti na suchých a mokrých vozovkách. Barum Belt Concept (BBC) zvětšuje styčnou plochu s vozovkou a současně zlepšuje rozložení sil. Vysoký stupeň bezpečí na suché, mokré, sněhem i ledem pokryté vozovce. Vysoký kilometrový výkon.

Výrazný pokrok udělali tvůrci v jízdě na ledu. Vysoká přilnavost k ledovému i mokrému povrchu. Vysoký kilometrový proběh. Nízký valivý odpor a spotřeba paliva.

Dokonalý záběr na kluzkém povrchu díky velkým blokům s vysokou hustotou lamelv ramenní oblasti. Tvar dezénu je optimalizován n avýborný výkon na mokru. Brždění a spolehlivý záběr zaručuje nejnovější složení běhounové směsi.  Směrový dezén a dlouhé příčné drážky pro přesné řízení na sněhu.

Náš tip:
Pneumatiky Continental ContiWinteContact TS830    můžete objednat i s přezutím za 1622 Kč. Přezout můžete ve více než 100 servisních místech po celé ČR. Partnerem testu ADAC 2011 je internetový obchod www.dobrepneu.cz spolehlivý dodavatel pneumatik.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Výběr článků