Hlavní obsah
Starý počítač je drahá hračka

Starý počítač je drahá hračka

Počítač, který používáte více než 5 let, vás může jen na elektřině stát stovky i tisíce korun ročně.

Starý počítač je drahá hračka
Starý počítač je drahá hračka

Staré počítače mají značnou spotřebu energie a navíc nestačí nárokům nových aplikací. Vše od startu počítače až třeba po prohlížení webu nebo spouštění programů trvá velice dlouho. Nové počítače mají výrazně nižší spotřebu a jsou přitom až 2,5krát rychlejší. Navíc mají předinstalovaný operační systém Windows 10, který je rychlejší, bezpečnější a umožní dělat každodenní činnosti efektivněji.  To nám potvrdil i jeden z největších českých výrobců počítačů HAL3000, který nám sdělil, že veškeré nové sestavy jsou vybavené právě systémem Windows 10.

Jedním z nejsilnějších argumentů pro nový počítač je úspora energie. Počítač, který je starší více než pět let – a který má mimochodem doma stále více než polovina tuzemských uživatelů – může na účtech za elektřinu stát domácnost stovky i tisíce korun ročně. Nové počítače mají spotřebu výrazně nižší, což způsobují nejen úspornější součástky, ale třeba i nové úsporné LCD monitory.

Neméně důležitým důvodem pro nový počítač je bezpečnost – je zarážející, že z hlediska bezpečnosti velmi rizikové počítače starší sedmi let vlastní téměř třetina Čechů. Podpora na Windows XP skončila skoro před dvěma roky a k internetu se stále připojuje více než 400 tisíc počítačů s tímto nezabezpečeným operačním systémem. To je vyložený hazard.

Starý počítač je drahá hračka

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků