Hlavní obsah
VEE Corporation

Oblíbené postavičky „plyšáků“ ze Sesame street v čele s populárním Elmem vyrážejí na turné po ČR

Příběhy veselých postaviček, přátel ze Sezamové ulice, tak dobře známé všem malým dětem i jejich rodičům z televizního vysílání, ožijí na českých pódiích. Elmo, Keksík, Bohoušek, Ernie, pták Buk, Zoe, popletený pan Nudlička a další předvedou veselou show plnou písniček, tancování, vtipných scének a nekončící legrace, to vše v původním zahraničním muzikálovém představení Elmo hraje dětem - Sesame Street Live!

VEE Corporation
Oblíbené postavičky „plyšáků“ ze Sesame street v čele s populárním Elmem vyrážejí na turné po ČR

V těchto dnech byl dokončen český dabing představení, hlavní role z anglického originálu přemluvili např. Elmo - Michal Holán, Pták Buk – Bohdan Tůma, Zoe – Klára Šumanová, Ernie – Jan Maxián, Bert - Jakub Saic a další zvučná jména.

Herci museli nazpívat i velmi náročné pěvecké party, které se blíží muzikálové tvorbě z Broadwaye, ale velmi si natáčení užívali. Diváci, kteří si budou přesto chtít procvičit znalost angličtiny, si mohou představení poslechnout v originálním znění v anglickém jazyce pomocí pronajatého technického zařízení.

VEE Corporation

Televizní show pro děti Sesame street (v české verzi Sezame, otevři se či Sezame, pojď si hrát, Svět Elmo), slaví letos již 45. výročí. Její tvůrkyně Joan Ganz Cooney se původně domnívala, že se bude vysílat maximálně rok, ale „sezamáci“ běží dodnes - již ve 140 zemích světa.

Úspěch byl prakticky okamžitý, pořad přinášel dosud neviděnou kombinaci zábavy a vzdělání, vštěpoval malým divákům sociální a stravovací návyky, citlivě je seznamoval s kritickými životními situacemi a nadto nabízel notnou porci ztřeštěné zábavy.

VEE Corporation

V roce 1970 tvůrci získali několik cen včetně tří Emmy, v roce 1995 Sesame Street obdržel dvě ocenění Peabody Awards. „Sezame, otevři se“ totiž představoval v mnoha aspektech televizní revoluci.

V době, kdy vznikal, rozhodně nebylo běžné, aby se na dětském vysílání podíleli vědečtí pracovníci či sociologové, kteří podrobovali každý nový díl pečlivému výzkumu a četnému testování. U nás první díly seriálu uvedla Česká televize poprvé v roce 2002, běží dodnes, aktuálně pod názvem „Svět Elmo“.

VEE Corporation

O nesmírné popularitě seriálu hovoří i dlouhý seznam známých osobností, které si v průběhu let v Sesame Street zahrály nebo zazpívaly: například Ben Stiller, Robert De Niro, Liam Neeson, Andrea Bocelli, Johny Cash, Susanne Sarandon, Paul Simon, Ray Charles, Bruno Mars, Norah Jones, Diana Krall, Stevie Wonder, Halle Berry, Jude Law nebo Robin Williams.

V rámci Sesame street je možné vidět i Billa a Hilary Clintonovy a Baracka Obamu, červený chlupáč Elmo je prostě celebritou, jak má být.

VEE Corporation

Živé představení je hlavně o hudbě, písních, o tom, jak hudba vzniká, jak ji může „tvořit“ každý z nás na cokoli ve svém okolí. Vzniklo v roce 2012 a slaví úspěchy po celém světě. Česká republika je jedna z prvních, kde bylo představení pro malé diváky nadabováno a výběr hlasů pro dabing podléhal přísné kontrole zahraničních producentů.

V České republice se hodinu a půl trvající originální muzikálová show „Sesame street Live! Elmo makes music s českým názvem Elmo hraje dětem představí divákům v březnu 2015:

17. března – Brno – Divadlo Bolka Polívky
19. března - Pardubice – Aréna
20. března - Karlovy Vary – KV Arena
21. – 22. března - Praha – Hybernia (4 představení)

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků