Hlavní obsah
Ve vybraných Alphega lékárnách zjistíte, v jaké kondici jsou vaše plíce. Foto: Alliance Healthcare

Nemůžete se nadechnout? 3 tipy, jak dýchat opět bez obav

Dýchání – funkce těla, bez které se nikdo z nás neobjede. A ačkoli jsou pro nás plíce tak důležité, věnujeme jim velmi málo pozornosti. Časté zadýchávání zpravidla přičítáme špatné fyzické kondici, kašel zase kouření. Vše ale může být úplně jinak.

Ve vybraných Alphega lékárnách zjistíte, v jaké kondici jsou vaše plíce. Foto: Alliance Healthcare
Nemůžete se nadechnout? 3 tipy, jak dýchat opět bez obav

Výše uvedené příznaky mohou ukazovat na mnohem závažnější onemocnění, například chronickou obstrukční plicní nemoc, která způsobuje nevratné poškození plic a předčasné úmrtí. Jak zjistit, že vaše plíce jsou v pořádku, a dýchat opět bez obav, že se vaše tělo potýká s nějakou chorobou?

1. Přestaňte kouřit

Věděli jste, že již po 72 hodinách nekouření se vám začne lépe dýchat a zvýší se vaše hladina energie? Kašel a problémy s dýcháním mizí zpravidla po 3-9 měsících abstinence.

2. Hýbejte se

Jízda na kole či rychlá chůze alespoň 30 minut denně pětkrát týdně pomáhá udržovat dobrou cirkulaci krve. Zvýší se i vaše celková kondice.

3. Zkontrolujte si stav svých plic

Nechte si ve vybraných lékárnách změřit plicní věk, který se nemusí shodovat s věkem biologickým. Díky měření zjistíte, zda vaše plíce stárnou normálním tempem, a dokážete odhalit možné potíže v raném stadiu, což v případě nutnosti zajistí zahájení potřebné léčby včas.
Seznam Alphega lékáren, ve kterých měření probíhá, naleznete zde.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků