Hlavní obsah

Jobs expo 2011

Mezinárodní veletrh pracovních příležitostí právě odstartoval. Mimořádná dvoudenní akce s názvem JOBS EXPO potrvá od 17. do 18. 3. 2011 v Průmyslovém paláci na Výstavišti v Praze – Holešovicích. Pořadatelem letošního veletrhu práce je společnost Incheba Praha. „Jde o mimořádnou příležitost pro zájemce hledající práci a zároveň o šanci pro zaměstnavatele najít spolehlivého zaměstnance. Vstupné na tento mezinárodní veletrh je zdarma,“ uvedla Markéta Holatová, tisková mluvčí Incheby Praha.

Jobs expo 2011

Veletrh JOBS EXPO může oslovit během pouhých dvou dnů tisíce uchazečů o pracovní příležitost na současném trhu práce. Vystavovatelé nabízejí práci v mnoha regionech. „Hledáme odborné a kvalifikované pracovníky. Potřebujeme obsadit zejména technické a odborné profese, ale také ekonomické obory a administrativu. Volná místa máme v současné době v regionu Ostravsko,“ říká Hana Jelínková, ředitelka HR společnosti Evraz Vítkovice Steel

Další z vystavovatelů by rád našel spolehlivé lidi do firmy s více jak 180letou tradicí na českém pojišťovacím trhu. V tomto roce plánujeme nabrat 2000 nových a kvalitních lidí do obchodní služby. Na veletrhu JOBS EXPO bude Česká pojišťovna prezentovat možnost profesního uplatnění na obchodních a manažerských pozicích. V současné době probíhá intenzivní nábor na pozice poradců a manažerů obchodních týmů. Jsou to lidé pracující na živnostenský list, ale výhradně pro Českou pojišťovnu,“ popsal nabídku Tomáš Zavoral, tiskový mluvčí České spořitelny.

Nové zaměstnance rozličných profesí akutně hledá také firma Continental. „V Brandýse nad Labem hledáme manažera logistiky, konstruktéry, specialisty v oblasti kvality, logistiky a výrobních technologií. V Otrokovicích potřebujeme konstruktéra strojních zařízení, projektanta elektro, programátora CNC, další pracovní pozice ale potřebujeme také obsadit v lokalitách Adršpach, Jičín, Trutnov a Frenštát pod Radhoštěm,“ vyjmenovává Věra Kubinová, PR specialistka z firmy Continental.

Bohatou nabídku pracovních míst poptává také společnost Spar. „Určitě hledáme řezníky, pekaře, prodavače potravin, provozní personál, finanční účetní i vedoucího kavárny. Práci nabízíme zejména v Praze, Mladé Boleslavi, Ostravě, Prostějově, Hradci Králové a Bílině,“ vypočítává Martina Kloudová, mediální zástupce společnosti Spar.

Kvalitní zaměstnance hledá také Raiffeisenbank. „Chceme letos nabrat několik set lidí určených především na obsluhu tzv. prémiových klientů. Hledáme tedy především zaměstnance pro přímý kontakt s klientem. Kromě toho nabíráme i nové experty v oblasti IT,“ potvrdil Tomáš Kofroň, mluvčí Raiffeisenbank.

Pestrou nabídkou pracovních pozic nabídne na veletrhu JOBS EXPO také personální agentura Manpower. „Můžeme uspokojit zhruba 500 zájemců, kteří hledají práci. A jde o celé spektrum volných pozic téměř v celé republice. Nabízíme práci v administrativě, obchodu, ale poptáváme i manažery,“ říká Jiří Halbrštát, marketingový manažer personální agentury Manpower.

Na své si na veletrhu JOBS EXPO přijdou zajisté i zájemci o práci v zahraničí. Poradci z poradenské a informační sítě Eures lidem poradí, jak si najít práci v zahraničí a dají tipy na volná místa. „My jsme napojeni na celoevropskou databázi, takže máme velký přehled o volných místech v zahraničí. Lidem rádi poradíme,“ řekla Radka Pacáková, poradce společnosti Eures.

Veletrh je otevřen nejen zájemcům o práci, ale také širokému spektru personálních agentur, internetových pracovních portálů, specialistům na vzdělávání, odborníkům na čerpání evropských fondů v oblasti zaměstnanosti a dalším specialistům na trhu práce, včetně pojišťoven a organizací zabývajících se poradenskou činností při zprostředkování pracovních příležitostí. Důležité informace veletrh nabídne také studentů, kteří by rádi vycestovali do zahraničí za studiem i prací. „Velmi atraktivní nabídku mezinárodních výměnných programů a informací o studiu v zahraničí najdou návštěvníci v sekci Educa,“ poradila mluvčí Incheby Praha Markéta Holatová.

Velmi důležitou součástí veletrhu JOBS EXPO je velmi pestrý doprovodný program, který letos veletrh JOBS EXPO nabízí. „Návštěvníci si budou moci bezplatně vyzkoušet s odborníky na slovo vzatými například pracovní pohovory, správné sepsání svého životopisu, motivačního dopisu, naučí se vypočítat si čistou mzdu, dostanou rady, jak nenaletět při podpisu pracovní smlouvy, jak vyjednávat o platu a benefitech, ověří si, zdali by zvládli pohovor v cizím jazyce, například v německém, anglické nebo francouzském,“ řekla Markéta Holatová, tisková mluvčí Incheby Praha.

Po oba dva dny budou také probíhat jednotlivé semináře a workshopy zaměřené na problematiku pracovně právních vztahů či aktuálních legislativních změn. Nebudou chybět ani zajímavé tipy a rady pro zájemce o flexibilní pracovní úvazky, pro maminky na rodičovské dovolené i po rodičovské dovolené.  Pro personalisty jsou dále připraveny programy s tématikou talent managementu, vzdělávání, pořádání Assessment center apod.

Záštitu nad tímto veletrhem převzalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Podrobný program veletrhu JOBS EXPO 2011 naleznete na internetových stránkách www.jobsexpo.cz nebo na www.incheba.cz. Na mezinárodní veletrh JOBS EXPO je vstupné zdarma. Těšíme se na Vás….

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků