Hlavní obsah
Zásuvka Decente kolekce dřevo ořech Foto: OBZOR.cz

Pokud zařizujete nový interiér či rekonstruujete, pohrajte si i s výběrem doplňků, jako jsou třeba vypínače a zásuvky. V článku vám představíme novou bezplatnou aplikaci usnadňující volbu designu vypínačů a zaměříme se i na bezpečnost dětí.

Zásuvka Decente kolekce dřevo ořech Foto: OBZOR.cz
Jak vybrat doplňky do bytu i bez architekta

1. Design vypínačů si vyzkoušejte na vaší zdi

Vypínače by měly citlivě doplňovat celkový vzhled interiéru. „Při výběru vypínačů chtějte široký výběr rámečků a krytů, které pak lze lépe kombinovat s nábytkem a stylem bytu,“ poradil Miroslav Herold ze společnosti OBZOR, českého výrobce moderních vypínačů. Do jednoduché aplikace na webu domovnivypinace.cz nahrajete fotku vašeho pokoje a vizuálně vyzkoušíte, která řada vypínačů se k vám domů hodí nejvíce. Do prodejny nebo na eshop už tak půjdete s jasnou představou.

Vypínač RETRO kolekce bílá keramika

Foto: OBZOR.cz

Vypínače řady Decente jsou vhodné do moderních prostor s důrazem na čisté linie a přírodní materiály (dřevo, kov, sklo). Řada Retro  je inspirovaná baťovskou érou a tvoří unikátní designový doplněk jak do bytů ve stylu vintage, tak do moderních loftů. Pokud chcete klasické řešení, pak sáhněte po populární řadě Elegant.

Obzor - vypínače

2. Zásuvky s clonkami mohou zachránit život

Vypínače a zásuvky by měly splňovat i bezpečnostní kritéria. Pokud máte malé děti, je vhodné mít zabezpečené zásuvky s dětskou pojistkou v podobě clonek na otvorech v zásuvce. Zásuvky s pojistkou stojí nic v porovnání s cenou lidského života! Na terasách a ve vlhkých sklepech si pro změnu pohlídejte voděodolnost vypínačů a zásuvek s  krytím IP 44.

Vypínače Decente vzor dub

Foto: OBZOR.cz

3. Odborná pomoc a doplňky

V případě elektroinstalací se vždy poraďte s odborníkem. „Elektroinstalace se vyplatí řešit globálně. K vypínačům rovnou slaďte i televizní a datové zásuvky, stmívače, termostaty a další praktické ovladače,“ poradil Miroslav Herold ze společnosti OBZOR.

Vypínače RETRO kolekce dřevo

Foto: OBZOR.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Výběr článků