Hlavní obsah
PalmSecure Foto: PEPR Consulting s.r.o.

Fujitsu v Mnichově ukázalo, jak se dá platit jen dlaní

Fujitsu Forum 2013 v Mnichově opět přilákalo přes jedenáct tisíc lidí, kteří si mohli prohlédnout nejnovější špičkové notebooky, úložiště, nebo cloudová řešení. Například technologie PalmSecure, která umožňuje například platbu pouze pomocí dlaně.

PalmSecure Foto: PEPR Consulting s.r.o.
Fujitsu v Mnichově ukázalo, jak se dá platit jen dlaní

Jak je možné, že stačí jen nastavit ruku a máte zaplaceno? Jednoduše. Technologie PalmSecure od Fujitsu totiž snímá jedinečný obraz krevního řečiště v dlani (Palm Vein) člověka. Vzhledem k tomu, že tvar krevního řečiště je nám dán již při narození, stejně tak jako otisky prstů, nemají pokusy o záměnu identity prakticky žádnou šanci na úspěch.

Jednotka Palm Vein Unit vyzařuje paprsky o vlnové délce blízké infračervenému záření, které jsou absorbovány odkysličeným hemoglobinem v krvi, proudícím žilami. Tento obraz je snímán a následně unikátním algoritmem převeden na digitalizovanou biometrickou šablonu a ta je pak porovnávána s databází. Člověk se přístroje vůbec nemusí dotknout a jeho identita je přesto ověřena. Odpadají tak hygienické problémy spojené třeba s čtečkami otisků prstů či nepříjemné pocity při snímání duhovky či očního pozadí.

Možnosti nasazení PalmSecure

·        bankomaty pro jednoznačnou identifikaci majitele karty a zamezení zneužití karty

·        identifikace osob – přístupové systémy, přístupy k zařízením (logické přístupy)

·        platební terminály v obchodech a mnoho dalších aplikací

PalmSecure 2

Foto: PEPR Consulting s.r.o.

Tuto přesnou a spolehlivou metodu už využívá po celém světě více než jedenáct milionů registrovaných uživatelů a jejich počet neustále roste.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků