Hlavní obsah
Zima v exotice

Chcete oslavit Vánoce či Silvestr v exotice? Výběr je rozmanitý. S nákupem zájezdu ale raději neotálejte…

Zimní exotickou dovolenou se letos vyplatí koupit ve first minute nabídce. Mezi nejžádanější prosincové zájezdy jednoznačně patří Kapverdské ostrovy, které se těší oblibě hlavně kvůli stálým teplotám, krásnému prostředí a malé vzdálenosti. Stále roste zájem také o Senegal či Zanzibar. A víc a víc se také prosazuje Keňa.

Zima v exotice
Chcete oslavit Vánoce či Silvestr v exotice? Výběr je rozmanitý. S nákupem zájezdu ale raději neotálejte…

Zkuste letošní Vánoce prožít jinak
Vyměňte nejistý sníh za bílý písek pláží, cukroví za exotické ovoce, koledy za domorodé popěvky a vánoční jedli za vysokou palmu. Vyhněte se předvánočnímu shonu a stresu a místo velkého úklidu a nakupování dárků si vyberte exotický zájezd a zažijte poklidné svátky beze spěchu a nervozity uprostřed panensky krásné přírody. Jste na pochybách? Pak se této nejistoty zbavte a jeďte se na vlastní kůži přesvědčit o tom, že mohou být vaše vánoční svátky kouzelné i bez znuděného posedávání doma v obývacím pokoji.

Navíc svým blízkým přivezete netradiční suvenýry a dárky, ne které v našich luzích a hájích jen stěží narazíte. A spolu s nimi si přivezete i nádherné vzpomínky a originální fotky do vašeho cestovatelského alba.

Navíc, když si spočítáte, kolik doma utratíte za jídlo a pití, které musí být během svátků k dispozici ve zvýšené míře, plus když k tomu připočtete benzín, jenž zaručeně projedete během koledování u svých nejbližších, vyjde vám také velmi zajímavá cifra. Jakmile jednou zkusíte strávit svátky v zahraničí, určitě vás to „chytne“. Každý z nás chce objevovat a zažívat něco nového a výběr dovolené v cizině je tak trochu výzvou, která je zároveň obestřena tajemstvími.

Další velmi oblíbenou variantou exotické prosincové dovolené je odlet dva až tři dny před Silvestrem. Člověk prožije „klasické“ Vánoce, a pak si užije naopak velmi netradiční oslavy Silvestra.

Vánoce na pláži

Je výhodnější LAST nebo FIRST MINUTE?
Všichni chceme šetřit a při koupi dovolené to platí dvojnásob. Mnohdy zvažujeme, kdy zájezd na dovolenou objednat a zda je výhodnější Last nebo First Minute. V praxi stále častěji platí, že čím dříve zájezd objednáte, tím máte větší slevu. A nelze totiž hovořit pouze o procentuální slevě z celkové ceny zájezdu, ale je nutné připomenout i další výhody: může to být dítě zdarma či za cenu letenky, výhodnější parkování na letišti a transfery, slevy na cestování v business class nebo travel plus comfort v letadle, prioritní místa v letadle, dárky apod. Prodeji na první chvíli napomáhají i nízké zálohy a především možnost širokého výběru z ještě nepřebrané nabídky zájezdů.

Koupě zájezdu na poslední chvíli, tedy Last minute, znamená koupě zájezdu nedlouho před odjezdem. Výše slevy a doba, kdy se objeví zájezd v „lastu“, je závislá na volných kapacitách cestovní kanceláře. Výběr optimálního zájezdu je však mnohdy náročnější, než u zájezdů koupených na first minute a natrefit na ten vysněný, obzvláště pokud cestujete ve vícečlenné skupince, bývá velké štěstí.

Vánoce na pláži

Kapverdské ostrovy
Díky poloze v jižních pasátových mořích poblíž Afriky mají Kapverdské ostrovy nádherné počasí a jsou ideálním místem odpočinku s teplým mořem po celý rok. Vánoční období není výjimkou. Nejbližší exotika, jak se často ostrovům přezdívá, má průměrné denní teploty v rozmezí 26 °C až 29 °C. Během zimních měsíců tu trochu fouká, ale vše v příjemných mezích. Ač se to zdá během vánoc divné, nezapomeňte si sebou vzít na dovolenou repetent a opalovací krém s vysokým faktorem, budete ho potřebovat.

ROYAL DECAMERON BOA VISTA ****+, all inclusive, 8 dní, odlet 26. 12. 2014
OASIS ATLANTICO SALINAS SEA *****, all inclusive, 8 dní, odlet 23. 12. 2014
OASIS ATLANTICO BELORIZONTE ****, all iclusive, 8 dní, odlet 30. 12. 2014

Vánoce na pláži

Senegal
Senegal se rozprostírá mezi vyprahlou pouští na severu a svěžím tropickým lesem na jihu země. Většina návštěvníků sem míří za krásnými plážemi, a to zcela oprávněně. Severně a jižně od Dakaru se táhnou nekonečné široké pásy bílého písku a vyzývají vás k ponoření se do vln a k opalování. Dovolenou u moře můžete vychutnat v hotelových resortech nebo na výletě v jedné z pobřežních rybářských vesnic, jejichž pláže jsou posety stovkami barevných pirog, domorodých kánoí vydlabaných z jediného kmene stromu.

ROYAL DECAMERON BAOBAB ****, all inclusive, 8 dní, odlet 19. 12. 2014
LAMANTIN BEACH HOTEL *****, polopenze, 8 dní, odlet 26. 12. 2014

Vánoce na pláži

Zanzibar
Ostrov Zanzibar se nachází pouhých 35 km od břehů východní Afriky. Je známý především díky svým krásným plážím z bělostně jemného korálového písku, který v kombinaci s průzračnými vodami Indického oceánu a rovníkovým sluncem vytváří plážový ráj, jemuž žádný návštěvník neodolá. Zarůstá bujnou tropickou vegetací, v níž se skrývají háje skořicovníků, pepřovníků, vanilovníků, hřebíčkovce i muškátovníků. Koření proslavilo Zanzibar již ve středověku, a zdá se, jako by ostrov chtěl omámit všechny smysly svých nadšených návštěvníků.

Kiwengwa Beach Resort ****, soft all inclusive, 9 dní, odlet 27. 12. 2014
Samaki Lodge ****+, soft all inclusive, 9 dní, odlet 27. 12. 2014

Vánoce na pláži

Keňa
Země, rozkládající se po obou stranách rovníku při východním pobřeží Afriky, nabízí návštěvníkům rozličné cestovatelské zážitky. Nekonečné savany, kde se prohání množství divoké exotické zvěře, nedotčené dlouhé písečné pláže a barevné korálové útesy Indického oceánu, spalující pouště, ale i chladná útočiště Východoafrické vysočiny, masivy a sopky lemující Východoafrický příkop a ledovce se sněhovou pokrývkou na vrcholcích pohoří Mt. Kenya.

Sandies Tropical Village ****+, all inclusive, 9 dní, odlet 27. 12. 2014
Safari Sloni v soumraku + hotel Coral Key ****, plná penze + all inclusive, 9 dní, odlet 27. 12. 2014

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků