Hlavní obsah
Charakter je jako ohrožený živočišný druh.

Charakter je jako ohrožený živočišný druh

Existuje, ale je velmi výjimečný. V přírodě a městské džungli se vyskytuje tak vzácně, že řada lidi neví, kdy ho naposled potkala. Někteří s ním možná sotva kdy přišli do styku, a tak netuší, čím se vlastně vyznačuje. Jak jste na tom s charakterem vy?

Charakter je jako ohrožený živočišný druh.
Charakter je jako ohrožený živočišný druh

Charakterní člověk jedná podle svého nejlepší vědomí a svědomí a nezajímá ho, co je právě výhodné. Dbá na svou čest, drží slovo a nemění své názory a postoje podle nálad svého okolí.

Mít charakter zkrátka znamená udělat správnou věc, i když se nikdo nedívá. Třeba když v dešti pod svůj deštník schováte staršího pána a nenecháte ho zmoknout. Když při parkování někomu ulomíte zrcátko, necháte za stěračem svůj kontakt, i když víte, že vás nikdo neviděl, a chováte se k lidem ve vašem okolí s úctou. Nebojíte se stát si za svým, když nesouhlasíte s většinovým názorem. Umíte se obětovat za jiného. A co vy? Hrajete fair play a vrátíte se pro kolegu při závodu, když mu dojde dech? Máte odvahu chránit slabšího a zastanete se ženy v nesnázích, i když můžete přijít k úhoně?

Ležák za studena chmelený.

Říkáte ano? Máte charakter! Takovými lidmi bychom se všichni měli nechat inspirovat a pak se královsky odměnit, třeba za studena chmeleným ležákem. Nezapomeňte ani vy na konci dne odměnit svůj charakter.

Ležák za studena chmelený.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Výběr článků