Hlavní obsah
Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák Foto: MSK

Cenu hejtmana za společenskou odpovědnost mohou nově získat i živnostníci

Cenou za společenskou odpovědnost chce hejtman kraje Ivo Vondrák poděkovat firmám a společnostem, které se zajímají o své okolí a vytvářejí svým zaměstnancům přátelské prostředí. Letos přibývá nová kategorie pro mikropodniky, živnostníky a spolky. Hejtman kraje také spolu s cenou za společenskou odpovědnost vyhlásil anketu Osobnost Moravskoslezského kraje. Obě ceny budou vyhlášeny v květnu tohoto roku.

Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák Foto: MSK
Cenu hejtmana za společenskou odpovědnost mohou nově získat i živnostníci

Ceny hejtmana za společenskou odpovědnost budou předány už pojedenácté. Oproti předchozím ročníkům jsou přihlášky jednodušší a přehlednější. Novinkou je kategorie pro mikropodniky. „Chceme dát příležitost i malým firmičkám, živnostníkům nebo spolkům. Ti byli v předchozích letech v nevýhodě, například ztráceli body kvůli tomu, že nemají zaměstnance. Proto je v jejich kategorii mnohem jednodušší dotazník. Společensky odpovědný může být i podnikatel, který pracuje sám na sebe a přitom je pro své okolí velmi prospěšný,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. Dodal, že úspěch v soutěži pomůže vítězům se zviditelnit mezi konkurencí, ale také motivovat ostatní. „Jak se říká, hrabat si na vlastním písečku, je už prostě out. Chceme upozornit na to, že vyspělá společnost se neobejde bez těch, kteří se zajímají o své okolí a dělají věci nad rámec svých povinností. Takovým chceme poděkovat,“ řekl hejtman kraje Ivo Vondrák k ceně za společenskou odpovědnost.

Novějším oceněním je Osobnost Moravskoslezského kraje, která bude jmenována teprve potřetí. „Předloni se osobností našeho regionu stal politický vězeň Luděk Eliáš, v minulém roce jsme ocenili Jiřího Michálka, který stál za fantastickou proměnou Dolních Vítkovic z průmyslového areálu na kulturní a společenské centrum. Těším se, koho lidé nanominují letos. Opět platí pravidlo, že nám lidé posílají své tipy, ze kterých Osobnost Moravskoslezského kraje vybere odborná hodnotící komise. Nemusí jít o celebritu ani o ultra úspěšnou personu. Hledáme osobnost, která je důležitá pro náš kraj, jeho rozvoj nebo pro lidi, kteří zde žijí,“ vysvětlil hejtman kraje Ivo Vondrák s tím, že se přihlášky do soutěže i tipy na osobnost regionu mají zasílat do konce února 2020.

Přihlášky do soutěže o Cenu hejtmana za společenskou odpovědnost mohou subjekty Krajskému úřadu Moravskoslezského kraje posílat emailem na adresu lada.zemanova@msk.cz nebo datovou schránkou kraje. Do ankety Osobnost Moravskoslezského kraje mohou lidé zasílat nominace pomocí formuláře, který najdou v regionálním tisku. Vyplněný formulář mohou zaslat poštou na adresu Krajského úřadu MSK nebo naskenovaný e-mailem na adresu osobnost@msk.cz. Nominovat lze také elektronicky, na stránkách kraje je k dispozici elektronický formulář.

Kategorie Ceny hejtmana kraje za společenskou odpovědnost:

podnikatelské subjekty (firmy):

  • do 50 zaměstnanců,
  • do 250 zaměstnanců,
  • nad 250 zaměstnanců,

organizace veřejného sektoru:

  • do 50 zaměstnanců,
  • nad 50 zaměstnanců,

obce:

  • obce s rozšířenou působností,
  • ostatní obce

mikropodniky, živnostníci a spolky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků