Hlavní obsah
Správná pneumatika zajišťuje bezpečnost po celé roky Foto: Michelin

Bezpečná od prvního okamžiku až do jejího opotřebení

Vyplatí se šetřit na bezpečnosti? Pneumatika představuje jediný prvek, který zajišťuje kontakt mezi vozidlem a silnicí. Proto stojí za to si uvědomit, jaké parametry má pneumatika na začátku a v průběhu svého užívání.

Správná pneumatika zajišťuje bezpečnost po celé roky Foto: Michelin
Bezpečná od prvního okamžiku až do jejího opotřebení

Při nákupu nových pneumatik se zaměřujeme na porovnání nových produktů, ale největší rozdíly mezi pneumatikami jsou v průběhu jejich užívání.

Pneumatiky se s každým ujetým kilometrem opotřebovávají, což významně ovlivňuje jejich parametry. Z pohledu uživatele je důležité vést dobrý výběr nové pneumatiky správným směrem už od začátku nákupu -  vyplatí se zaměřit na prémiové značky, které díky nejvyspělejším technologiím a velkému množství testů zajistí nejlepší možné výkony po nejdelší dobu.

Druhým mimořádně důležitým kritériem je pro uživatele chování pneumatik v průběhu jejich užívání. Jedná se o část života pneumatiky, která nás provází od okamžiku montáže pneumatiky na vozidlo až po její výměnu. Je třeba si uvědomit, že i v nejlepším segmentu existují mezi produkty rozdíly, které mohou být důležité pro konečné rozhodnutí pro nákup.

Michelim Primacy 4

Foto: Michelin

Tuto skutečnost potvrzují testy nových pneumatik a pneumatik s hloubkou běhounu 2 mm, které uskutečnila organizace TÜV SÜD(1).

Brzdění na mokrém povrchu:
Jak v kategorii nových, tak v kategorii opotřebených pneumatik se na mokrém povrchu ukázala jako nejlepší nová pneumatika MICHELIN Primacy 4, která si zachovala efektivní brzdné vlastnosti. U předních konkurentů byla brzdná dráha delší o 0,9 m v případě nových pneumatik a o 2,8 m delší u pneumatik s určitým stupněm opotřebení(1).

Životnost:
Dlouhou životnost pneumatiky MICHELIN Primacy 4 potvrdily testy organizace DEKRA, které prokázaly, že průměrný kilometrový proběh této pneumatiky je o 18 tisíc kilometrů delší než u nejbližších konkurentů(2).

Bezpečná od prvního okamžiku až do jejího opotřebení(3)
MICHELIN je přesvědčený, že pneumatiky musí mít co nejdelší životnost a v průběhu svého užívání musí zachovávat své výkonnostní parametry. Nová pneumatika MICHELIN Primacy 4 tato kritéria splňuje. Byla vytvořena ze speciální směsi pryže a využívá optimalizovaný dezén, který efektivně odvádí vodu pryč z kontaktní plochy i po mnoha letech a značném množství najetých kilometrů.

MICHELIN Primacy 4 je dostupná pro osobní vozidla téměř všech tříd. Je nabízena v rozměrech od 205/55 R 16 do 255/40 R 18.

Odkazy:
(1) Test brzdění na mokru z rychlosti 80 km/h do rychlosti 20 km/h uskutečněný v červnu a červenci 2017 na žádost společnosti Michelin organizací TÜV SÜD na pneumatikách s rozměrem 205/55 R16 91V obutých na vozidle VW Golf 7. Test porovnával pneumatiku MICHELIN PRIMACY 4 s konkurenčními pneumatikami BRIDGESTONE TURANZA T001 EVO;  CONTINENTAL PREMIUM CONTACT 5; DUNLOP BLURESPONSE;  GOODYEAR EFFICIENT GRIP PERFORMANCE a PIRELLI CINTURATO P7 BLUE.

(2) Test uskutečněný v červnu a červenci 2017 na žádost společnosti Michelin testovacím centrem DEKRA na pneumatikách s rozměrem 205/55 R16 91V obutých na vozidle VW Golf 7. Test porovnával pneumatiku MICHELIN PRIMACY 4 s konkurenčními pneumatikami BRIDGESTONE TURANZA T001 EVO;  CONTINENTAL PREMIUM CONTACT 5; DUNLOP BLURESPONSE;  GOODYEAR EFFICIENT GRIP PERFORMANCE a PIRELLI CINTURATO P7 BLUE. Test životnosti v průměrném reálném užití (D50) na vzdálenosti 10.000 km a s odhadovanou životností při hloubce běhounu 1,6 mm.

(3) Opotřebenou pneumatikou se rozumí pneumatika se zbývající hloubkou běhounu 2 mm. Jak nová pneumatika MICHELIN PRIMACY 4, tak s hloubkou běhounu 2 mm, rozměr 205/55 R16 91V, prokazuje přilnavost na mokrém povrchu nad limitem evropského nařízení R117.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků