Fasáda je tváří našeho domu. Již dávno to nemusí být jen hrubá nebo hladká omítka. V dnešní době, kdy je kladen stále větší důraz na energetickou úspornost stavby, existuje řada dalších řešení. Z hlediska funkčnosti se jako ideální varianta ukazuje provětrávaná fasáda.

Jedná se vlastně o dvojitý funkční plášť. Na nosné konstrukci domu je položena tepelná izolace a před ní, na dřevěném nebo kovovém roštu předsazená pohledová vrstva, která dům zdobí i chrání. V létě toto řešení zmírňuje oteplování interiéru, v zimě odvádí přebytečnou vlhkost z konstrukce a to díky komínovému efektu, kdy ve větrané spáře stále mírně proudí vzduch.

Fasádní desky Cembrit jsou používány jako finální vrstva provětrávané fasády nebo jako obklady interiérů. Fasádní desky, se svým moderním vzhledem, otevírají prostor pro Vaši fantazii a vynikají dlouhou životností. Jejich hlavní výhodou je jejich architektonická rozmanitost, přírodní vzhled, rychlá a jednoduchá celoroční montáž, snadná údržba, tepelně i zvukově dobré izolační vlastnosti, nehořlavost a zdravotní nezávadnost.

Architekti si je vybírají pro jejich jedinečné vlastnosti. Cení si jejich elegantního  přirozeného vzhledu, který je nadčasový. Jsou to pevné desky, odolávající klimatickým vlivům, škůdcům a plísním po dlouhou dobu. Vyrábí se z čistě přírodních surovin v široké paletě barev i úprav.

Vybírat je možné mezi deskami v čistě přírodním provedení v barvě cementu, který tvoří jejich základ, deskami probarvenými do hmoty pastelovými a přírodními tóny nebo povrchově barvenými deskami s téměř neomezenou barevnou škálou.

Kontaktní osobu dle Vašeho bydliště naleznete na stránkách společnosti Cembrit.

Více informací o fasádních deskách Cembrit naleznete na:

www.cembrit.cz
info@cembrit.cz
zelená linka: 800 162 489

Fasádní desky Cembrit Cembonit mají povrch v přirozených barevných tónech, které podtrhují elegantní vzhled moderní fasády.

Fasádní desky Cembrit Patina mají povrch v přirozených barevných tónech, které podtrhují elegantní vzhled moderní fasády.

Na fasádu domu můžete vedle velkoformátových fasádních desek využít i vláknocementové střešní šablony, které svým charakteristickým rastrem dodají domu moderní a zajímavý vzhled.

Na fasádu domu můžete vedle velkoformátových fasádních desek využít i vláknocementové střešní šablony, které svým charakteristickým rastrem dodají domu moderní a zajímavý vzhled.

Střešní šablony můžete využít jak na střechu tak na fasádu domu, dosáhnete tak kompaktního výrazu celé stavby. Vláknocement je díky svým vlastnostem stále oblíbenější materiál i u dřevostaveb.

Střešní šablony můžete využít jak na střechu tak na fasádu domu, dosáhnete tak kompaktního výrazu celé stavby. Vláknocement je díky svým vlastnostem stále oblíbenější materiál i u dřevostaveb.

Vláknocementové fasádní desky se hodí i do náročnějšího prostředí, odolávají vlhkosti, škůdcům, mechům i plísním.

Vláknocementové fasádní desky se hodí i do náročnějšího prostředí, odolávají vlhkosti, škůdcům, mechům i plísním.

Velkoformátové fasádní desky mohou být naformátovány do libovolných rozměrů a jejich povrch může být vyzdoben dekorem na přání zákazníka pomocí CNC stroje.

Velkoformátové fasádní desky mohou být naformátovány do libovolných rozměrů a jejich povrch může být vyzdoben dekorem na přání zákazníka pomocí CNC stroje.

Fasádní desky nemusí mít pouze hladký povrch, ale nabízí se také v dekoru dřeva. Na rozdíl od dřevěné fasády jsou ale zcela bezúdržbové.

Fasádní desky nemusí mít pouze hladký povrch, ale nabízí se také v dekoru dřeva. Na rozdíl od dřevěné fasády jsou ale zcela bezúdržbové.

Dekor dřeva se uplatní jak u staveb s klasickým vzhledem, tak u moderní architektury.

Dekor dřeva se uplatní jak u staveb s klasickým vzhledem, tak u moderní architektury.