Na stěnu nebo do stavebního pouzdra?
Při výběru posuvných dveří můžete volit ze dvou možností - posuvné dveře na stěnu, nebo posuvné dveře do stavebního pouzdra. Posuvné dveře na stěnu jsou ideálním řešením při rekonstrukci bytu, kdy není potřeba provádět žádné speciální stavební úpravy. Ke stěně se připevní kolejnice, na kterou se posuvné dveře zavěsí. Kolejnice bývá překryta garnýží v dekoru dveří. U posuvných dveří do stavebního pouzdra je třeba provést větší stavební úpravy. Do zdi se vsadí stavební pouzdro, do kterého se pak zasouvají dveře. Výhodou této varianty je více prostotu a vizuální odlehčení místnosti.

Posuvné rámové dveře na stěnu a do pouzdra

Posuvné rámové dveře na stěnu a do pouzdra

FOTO: www.dvere-rychle.cz

 Jednokřídlé nebo dvoukřídlé?
Posuvné dveře lze pořídit jak klasicky jednokřídlé, tak i dvoukřídlé. Jednokřídlé posuvné dveře najdou využití zejména v menších místnostech, nebo třeba tam, kde dispozice místnosti neumožňují využití dveří dvoukřídlých (například v rohu místnosti). Tam, kde to prostor dovoluje, jsou vzhledově luxusní záležitostí posuvné rámové dveře ve dvoukřídlém provedení, které se stanou dominantou každé místnosti. Pokud jsou navíc prosklené, příjemně prosvětlí a zútulní celý interiér.

Rámové dveře klasické a posuvné

Rámové dveře klasické a posuvné

FOTO: www.dvere-rychle.cz

Na českém trhu je významným dodavatelem posuvných i křídlových dveří firma Grimax, která dodává rámové interiérové dveře do předních českých hobby řetězců. Dveře je možné koupit i z pohodlí domova přes e-shop www.dvere-rychle.cz. Zákazníci, kteří potřebují s výběrem dveří poradit, nebo si chtějí dveře prohlédnout naživo, mohou navštívit vzorkovou prodejnu v Roudnici nad Labem, kde jim vše vysvětlí a dveře předvedou.