Před pár lety tu dokonce vznikl moderní hotel, který na Baťův odkaz svým unikátním vzhledem také navazuje. Navíc má srdce. Ze skla.

OREA Hotel Atrium je jednou z dominant centra Otrokovic. Osm pater vysoká stavba má netradiční a odvážný oválný tvar. Zároveň je na ní ale jasně patrná inspirace „baťovskou architekturou“. A její tvůrci byli stejně odvážní jako kdysi samotný továrník. Srdcem hotelu je totiž unikátní skleněné atrium, kam střechou pronikají sluneční paprsky.

„Dají se v něm pořádat večírky, diskotéky, módní přehlídky, téměř všechno, na co si jen vzpomenete,“ tvrdí manažer hotelu. Zároveň ale dodává, že atrium je sice hlavním, ale rozhodně ne jediným tahákem hotelu. Těmi dalšími mohou být restaurace Colosseo, hotelová terasa nad řekou, kde se v létě griluje, možnost nechat se oddat přímo v hotelu, nebo romantické, případně i business apartmá.

Otrokovice – ideál pro kongresovou turistiku
Otrokovice mají výhodnou polohu – za chvíli do nich dorazíte z Ostravy, z Brna a pohodlně vlastně i z Prahy. OREA Hotel Atrium je tak ideálním místem i pro konání kongresů:
  • do kongresových prostor hotelu se vejde více než 200 účastníků (záleží na rozestavění stolů)
  • sály disponují moderní technikou, stejně tak wi-fi připojením
  • využít je možné i hotelové atrium – jako unikátní a netradiční místo
  • hotel nabízí gastronomický servis, parkování v krytých garážích i další služby
  • hotel nabízí i tzv. business apartmá
Prosklené atrium je srdcem hotelu a vlastně i tím, co mu dalo název.

Prosklené atrium je srdcem hotelu a vlastně i tím, co mu dalo název.

Do Zlína, Vizovic a dál…

„Co v Otrokovicích?“ je poměrně častá otázka, se kterou se hotel potýká. Otrokovice (které se mimochodem v letech 1939 až 1946 jmenovaly Baťov) mají přitom perfektní polohu na hranici tří regionů – Slovácka, Valašska a Hané. Jen kousek je to přímo do Zlína, kde člověk může navštívit obuvnické muzeum, nebo slavnou „Jednadvacítku“, Baťův mrakodrap, ve kterém je dodnes k vidění unikátní pracovna ve výtahu.

Pár kilometrů za Zlínem pak leží Vizovice – těžko říci jestli více proslavené vizovickým pečivem, nebo vizovickou pálenkou. Dál, ale stále v příjemné vzdálenosti, leží Kroměříž, s Arcibiskupským palácem, s Podzámeckou a Květnou zahradou a s vinnými sklepy, kde část výprav začne a zároveň i skončí.

Zázemí hotelu je perfektní – jak pro strávení rodinné dovolené, tak pro pořádání kongresu.

Zázemí hotelu je perfektní – jak pro strávení rodinné dovolené, tak pro pořádání kongresu.

Mimochodem, pokud do OREA Hotelu Atrium vyrazíte, pak návdavkem dostanete gratis mapy a průvodce po okolí. „K některým pobytovým balíčkům pak zdarma přidáváme i víkendovou jízdenku MHD po Otrokovicích a Zlíně,“ dodává manažer hotelu. Příjemný bonus, který vám ušetří nejen peníze, ale čas strávený sháněním.

Tak trochu netradiční svatba
V hotelu proběhl nejen svatební veletrh, ale dokonce tu došlo i k uzavření sňatku. Hotel totiž disponuje moderními prostory, které mohou být obřadní síní. Nabízí i prostory pro uspořádání svatební hostiny (včetně hotelové terasy), hotelový personál je schopný zajistit kompletní servis ohledně jídla a nápojů. Novomanželům pak nabízí možnost strávit svatební noc v romanticky vyzdobeném apartmá.

A v neposlední řadě leží OREA Hotel Atrium v bezprostřední blízkosti unikátního Baťova kanálu a cyklostezky, která podél něho v délce 80 kilometrů vede. Mapy má hotel připravené i pro cyklisty, stejně jako možnost si kola v hotelu bezplatně uschovat. Personál je případně schopný i po předchozí domluvě zajistit jejich pronájem.

Business apartmá – jednat tady může až deset osob – mají přitom klid a prvotřídní servis.

Business apartmá – jednat tady může až deset osob – mají přitom klid a prvotřídní servis.

Na kole podél Baťova kanálu

Na hosty tak pak zbývá jediné, nasednout do sedel a vyrazit. „Cyklotrasa podél kanálu je nenáročná, ideální tedy i pro rodiny s dětmi,“ říká k tomu recepční. Baťův kanál otevřený v roce 1938 vede z Otrokovic do Rohatce a původně sloužil jako cesta pro přepravu lignitu. Dnes už na něm ale žádné nákladní lodi nenajdete, vystřídaly je lodě výletní.

Část z nich je pak upravená pro přepravu kol, spousta cyklistů si tak stezku projede v celé délce a zpátky se vrací na palubě výletní lodi. Na té si mnohdy člověk může dát i občerstvení. Spojí tak příjemné s užitečným.

Restaurace Colosseo – v roce 2013 rozjela gastro kalendář. Dočkáte se tady spousty specialit.

Restaurace Colosseo – v roce 2013 rozjela gastro kalendář. Dočkáte se tady spousty specialit.

Večer na hotelu si může dopřát luxusní večeři v restauraci Colosseo a relaxovat na pokoji. Kromě standardních pokojů jsou v Atriu i luxusní apartmány. „Rodinné, novomanželské, případně takzvané business,“ přibližuje manažer. A pokud by vás po cyklo výletě opravdu pekelně bolelo tělo, ráno si v rámci některého z pobytových balíčků můžete nechat snídani přinést až na pokoj. Její konzumaci už ale musíte zvládnout sami…

Inzertní sdělení:

Po stopách Tomáše Bati

FOTO: Wikimedia Commons

Po stopách Tomáše Bati

Vydejte se na víkendový pobyt do OREA Hotelu Atrium a poznejte kraj, kde žil a pracoval Tomáš Baťa. Poskytneme vám perfektní zázemí hotelu, mapy, turistického průvodce i víkendovou jízdenku na MHD zdarma!

Romantický víkend v Otrokovicích

Romantický víkend v Otrokovicích

Romantická večeře, snídaně až na pokoj, welcome drink, romantická květinová výzdoba. Vydejte se na jeden z romantických pobytů pro dva, které máme v naší nabídce.

Cyklotoulky kolem řeky Moravy

Cyklotoulky kolem řeky Moravy

Dovolená na kole právě v Otrokovicích? Proč ne! Stezka podél Baťova kanálu je krásná. My vám k tomu ještě přidáme mapu, průvodce, tříchodovou večeři i úschovu kol absolutně zdarma!