Trend stěhování na okraj Prahy do satelitních městeček nebo bytových domů uprostřed pole postupně ustupuje. Mnoho zájemců o nový byt si uvědomuje „cenu“ svého času a nechce každý den trávit zbytečným cestováním do práce, do školy, na nákupy či za zábavou. Toho si je vědoma i developerská skupina Vivus a soustředí se proto výhradně na projekty v atraktivních lokalitách Prahy, s dobrou dopravní dostupností MHD i autem a současně občanskou vybaveností odpovídající potřebám moderních lidí.

Po úspěšném dokončení projektu Vivus Na Vyhlídce na Proseku (Praha 9) zahájila společnost Vivus výstavbu bytových domů v atraktivní lokalitě na pražském Pankráci. A je to projekt právě pro ty, kteří nechtějí ztrácet čas zbytečným dojížděním a raději ho příjemně stráví se svou rodinou, přáteli či koníčky.

Pankrác má jedinečnou strategickou polohu.  Do centra, do přírody, za zábavou i na nákupy se dostanete během několika minut. Dostupnost Vašeho zaměstnání, oblíbených restaurací a podniků, ale i přírody, zkrátka všeho, kde rádi trávíte čas, již téměř nemůže být jednodušší.

Vše, co potřebujete, najdete v bezprostředním okolí.  Bytový komplex Vivus Pankrác má své místo v těsné blízkosti jednoho z nejnovějších pražských obchodních center – Arkády Pankrác. V docházkové vzdálenosti je pošta, mateřská, základní, střední i vyšší škola, poliklinika, lékárna, Bauhaus, Billa, finanční a pojišťovací instituce a široké spektrum doplňkových služeb, včetně míst pro pestré sportovní vyžití.
K exkluzivitě místa značnou měrou přispívá i nadčasová dopravní obslužnost. Doslova za rohem jsou nově vybudované nájezdy na severojižní magistrálu, po které se jednoduše a rychle dostanete do centra, ven z Prahy nebo k dalším významným komunikacím. Pokud dáte přednost prostředkům městské hromadné dopravy, k dispozici je metro trasy C, pár kroků vzdálená stanice Pankrác nebo Budějovická, případně některá z mnoha autobusových linek pokrývající všechny hlavní směry.

Samotný bytový areál plně odpovídá vysokým požadavkům moderního rezidenčního bydlení.  Projekt se skládá ze dvou souběžně stojících sedmi,  resp. osmipatrových bytových domů s celkem 174 byty. Architektura zapadá do okolní zástavby. Velikosti bytů jsou v celé škále od 26 do 130m2.  Většina má balkon nebo terasu, u přízemních bytů je předzahrádka. V podzemí budou k dispozici parkovací stání (v ceně bytu), která zajistí pohodlné a bezpečné parkování s přímým přístupem k výtahům a schodištím. K bytům jsou sklepní kóje, společný je prostor pro dětské kočárky. V přízemí jednoho z bytových domů jsou komerční prostory pro obchody a služby. Součástí projektu je i dětské hřiště.

Moderně pojatý projekt Vivus Pankrác počítá s vysokým standardem použitých materiálů i základních zařizovacích předmětů. Důraz je kladen i na kvalitu řemeslného zpracování všech dílčích stavebních částí a komponentů.
Výsledná podoba by měla splnit představy o moderním, elegantním a po všech stránkách příjemném bydlení.