V mnoha velkých německých městech došlo na Silvestra k nechutným scénám. Hordy mladých přistěhovalců terorizovaly centra měst v tisícových počtech. Pořádaly hony na německé dívky. Ty často končily s roztrhaným oblečením a prádlem. Polonahé a plačící se vrhaly do klubů a restaurací – ve snaze dostat se z pouličního pekla. Policie byla v těžké defenzívě. Jednotliví doprovázející muži neměli sebemenší šanci své ženy ochránit.

Jen v Kolíně nad Rýnem je nyní skoro 400 obětí, které se přihlásily na policii.

Jak uvedl zasahující policista, policejní auta byla zasypána výstřely zábavní pyrotechniky a několik hodin nebyli schopni nastolit jakýkoli pořádek a ochránit normální občany. Někteří zadržení se smíchem roztrhali své provizorní doklady, že „zítra dostanou nové“.

To asi vědí všichni, kdo mají připojení k internetu.

A teď to horší. Za prvé. Jak to, že to okupuje média až posledních pár dnů (dnes je 11. ledna) a první dny bylo ticho po pěšině? Televizní redaktoři zakazovali lidem pozvaným do vysílání, aby spojovali kolínské události s uprchlíky. Napsal to v pátek přední německý list Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ). „Televizní redaktoři v rozhovoru před vysíláním dávali pokyn, aby (hosté) v souvislosti s událostmi v Kolíně nemluvili o uprchlících. Jinak bude rozhovor přerušen.“

Ano, sousední stát je řízen nebezpečnými šílenci, přičemž vládnoucí nomenklatura zahrnuje takřka všechna významnější média.

Za druhé. Nomenklatura zahrnuje i lokální politiky. Například kolínskou starostku Henriette Rekerovou. Ta přednesla jakýsi kodex pro německé ženy, jak by se měly správně chovat, aby se takové věci neděly. Například: „K cizím lidem se prý nemají přibližovat na délku kratší, než je délka natažené paže.“

Což o to, málokdo má v krvi tak přesný odhad délky natažené paže jako Němci, ALE! Neplete si ta politička náhodou pachatele a oběti? Nečekali byste spíš volání po zásahu Bundeswehru a nastolení vlády práva v jednom z největších měst Německa? Než pokyny ženám, že nemají „provokovat“.

To byste čekali špatně. Další městská radní oznámila, že v částech města od katedrály k Rýnu nelze zajistit o nadcházejícím karnevalu bezpečnost. Já jsem v Kolíně zamlada pár měsíců studoval na výměnném pobytu. Jedná se o oblast, jako byste řekli: „V Praze se vyhněte území od Václavského náměstí k řece“.

Za třetí. Řadoví policisté dělali na Silvestra, co mohli. Ale bylo jich málo a měli slabou výzbroj. Zato tuto sobotu, když ve městě demonstrovala Pegida, které vládnoucí nomenklatura nadává do pravicových extremistů, byla už policie zcela připravena (vodní děla a tak). Takže vám málem znásilnili a přizabili dceru, a když jdete do ulic „už proboha něco dělejte“ – státní moc vám ukáže svou sílu.

A za čtvrté! Na začátku zlých činů, potlačování svobod a státního teroru je vždy slovo.

V sobotu to bude 47 let, co se na Václavském náměstí zapálil Jan Palach. Obětoval v roce 1969 svůj život na protest proti potlačování svobod a pasivnímu přístupu veřejnosti, požadoval generální stávku. A (bohužel jen na krátký čas) zvedl slušné lidi ze židlí. Nejodpornější části kolaborantů s okupanty byl tento čin pochopitelně trnem v oku. Jeden z nich (poslanec a bývalý šéfredaktor Rudého práva Vilém Nový) přispěchal s tvrzením, že mladík byl sveden diverzními centrálami a namluvili mu prý, že půjde jen o nějaký studený oheň…
Strašný cynismus tváří v tvář tragédii mladého života.

Nyní Lukáš Jelínek, bývalý poradce premiéra Špidly a ministra Zaorálka a někdejší člen ČSSD, uvedl k současným německým událostem toto: „Trochu to na mě působí jako zorganizované, zinscenované, zaplacené s jasným cílem. Už jen proto, že k tomu došlo hned v několika městech.“

Lidi, probuďte se!!!