Hlavní obsah
 

Žralok si ukousl příliš velké sousto, udusil se lachtanem

Neobvyklou situaci mohli minulou sobotu spatřit lidé na jedné z pláží v australském městě Geraldton. Na mělčinu tam připlul žralok bílý, který sebou neustále mrskal a nakonec pošel. Jak se později ukázalo, udusil se lachtanem šedým, uvedla australská média.

 
Žralok si ukousl příliš velké sousto, udusil se lachtanem

Tash Tapperová, která umírání žraloka natočila, řekla, že paryba byla u pláže asi dvě hodiny. Přihlížející se žralokovi nejprve snažili pomoct, když se dostal příliš blízko břehu, ale pak pochopili, že s ním není něco v pořádku.

„Vypadalo to, jako kdyby sem přišel umřít,“ uvedla Tapperová.

Smrt žraloka, které předcházelo podivné chování, přijeli vyšetřit odborníci z ministerstva rybolovu. Predátor neměl žádné viditelné známky zranění nebo nemoci, v hrdle měl ale zaseknutého lachtana šedého.

„To by vysvětlovalo, proč žralok vykazoval tak neobvyklé chování v mělkých vodách. Je pravděpodobné, že se pokoušel uvolnit tu překážku v hrdle,“ řekl pro server Watoday.com.au biolog Rory McAuley, který žraloka zkoumal.

„Tak velký objekt mohl poškodit žralokovy orgány nebo mu ztížit tok vody do jeho žaber a přispět tak k jeho smrti. Kromě toho mohl také při snaze osvobodit se uvíznout na břehu,“ dodal Australan.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků