Hlavní obsah

Známe recept na nejlepší nealkoholický drink světa

V Praze proběhl již patnáctý ročník koktejlové soutěže Mattoni Grand Drink. Výhercem se stal Slovák Peter Provatiak se svým drinkem namixovaným ze sodovky a limetkového džusu se zázvorem.

Známe recept na nejlepší nealkoholický drink světa

Letošního ročníku mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů se zúčastnilo dvacet tři profesionálních barmanů z celého světa. Kromě evropských soutěžících se mistrovství zúčastnili i barmani z Hong Kongu či Brazílie. Českým želízkem v ohni byl mladý a talentovaný barman Marek Reimann. Ten porotě nabídl mix minerální vody, nealkoholického růžového vína, jablečného a řepového sirupu. Mezi pět nejlepších se mu ale nakonec nepodařilo probojovat.

Vítěz Peter Provatiak přebírá cenu

Foto: Novinky

Pravidla soutěže jsou už několik let stejná. Soutěžní drink musí být nízkokalorický (maximálně 25 kcal na 100 ml nápoje) a jednou z ingrediencí musí být 10 cl minerální vody. Barmani ji pak nápaditě kombinují  s čerstvými surovinami s důrazem na inovativní postupy, netradiční chutě a originální vzhled koktejlu.

Své barmanské umění v rámci soutěžního večera předvedl i zpěvák kapely Monkey Business Matěj Rupert a zpěvačka Tereza Černochová. Tím ale jejich barmanská kariéra zdaleka neskončila. Nyní je čeká podzimní turné po nočních podnicích v českých městech. Měli by navštívit Brno, Plzeň a Prahu.

Matěj Ruprt a Tereza Černochová se svými soutěžními drinky

Foto: Novinky

Nejnápaditější show večera předvedl jednoznačně mistr ČR a vícemistr Evropy ve Flair-bartendingu David Neumann. Před diváky si pohazoval s lahvemi, ledem a dokonce i plival oheň. Obzvlášť zajímavá pak byla část jeho vystoupení, kterou předvedl ve tmě a překvapil diváky tak trochu černým divadlem. Nebylo vidět nic víc než zářící lahve nasvícené UV lampami poletující vzduchem. Pokud chcete jeho show také vidět, podívejte se na naše video.

Mistr ČR a jeho ohnivá show

Foto: Novinky

Recept na nejlepší nealkoholický drink světa

Název koktejlu:           MAT & TONI

Suroviny:

10cl Mattoni

2cl čerstvý limetkový džus

2cl sirup z čistého třtinového cukru (Monin)

2cl zázvorový sirup (Monin)

15g čerstvý zázvor

Dekorace: Čerstvý zázvor a bazalka

 Příprava koktejlu:

1.    Vložte všechny ingredience do shakeru

2.    Protřepejte spolu s ledem

3.    Nalijte mix do prázdné sklenice přes filtr

4.    Dolijte Mattoni

5.    Dodekorujte a servírujte

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků