Hlavní obsah
Zástupce šerifa si neopomněl udělat na nezvyklé setkání v lese památku. Foto: Cowlitz County Sheriff Office

Zmateného lachtana našli kilometry daleko od vody

Řeka Cowlitz ve státě Washington skýtá lachtanům vítané útočiště, ovšem málokdy se stane, aby policisté narazili na lachtana v lesích, které jsou obyčejně doménou jelenů wapiti. Přesto se o víkendu museli policisté vypořádat s případem zbloudilého lachtana ušatého, kterého našli několik kilometrů od vody.

Zástupce šerifa si neopomněl udělat na nezvyklé setkání v lese památku. Foto: Cowlitz County Sheriff Office
Zmateného lachtana našli kilometry daleko od vody

První hlášení o výskytu zmateného lachtana dostali policisté z okresu Cowlitz už v sobotu večer. „I když není neobvyklé v Cowlitz River v tuhle část roku na lachtany narazit, bylo jasné, že tenhle lachtan ušatý několikrát špatně zahnul,“ sdělil místní úřad šerifa na svém facebookovém účtu.

Oněch několik špatných odboček, jak poznamenává server CNN, který o události informoval, lachtana dovedlo až do nitra místních hvozdů. S ohledem na noc museli policisté odložit záchrannou akci do rána.

Lachtan se vrací zpět do svého přirozeného prostředí, v tomto případě Columbia River.

Foto: Cowlitz County Sheriff Office

Lachtan mezitím pokračoval ve své cestě dál do zalesněné oblasti. Policisté ho nakonec našli sedět na příjezdové cestě k jednomu z domů na samotě.

K odchycení lachtana se připojili i zaměstnanci místních organizací na ochranu zvířat Cowlitz County Humane Society a WDWF i lidé z oregonského ministerstva pro životní prostředí. Lachtan byl odchycen a vypuštěn do řeky Columbia.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků