Hlavní obsah
Pokládání květin u pomníku Foto: Aleš Plevka

Zimomřivý zloděj spálil svůj lup pro zahřátí

Zloděj, který v Thajsku přepadl bankovní vůz převážející hotovost, spálil na útěku ukradené bankovky, aby se ohřál. Sawai Khongrum to alespoň tvrdí policii, jíž se vzdal tento týden poté, co na něj uspořádala celostátní hon. Zimomřivý lupič spálil peníze v hodnotě až 117 tisíc amerických dolarů (5 miliónů batů).

Pokládání květin u pomníku Foto: Aleš Plevka
Zimomřivý zloděj spálil svůj lup pro zahřátí

Původně se Sawai snažil policii nalhat, že spálil celý svůj lup, to mu však nikdo neuvěřil. "Tvrdil, že mu byla velká zima," sdělil policejní ředitel Damrongsak Nilkooha v Bangkoku. Vysvětlení se však nechce příliš věřit, neboť noční teploty na severovýchodě Thajska, kde se zloděj skrýval, dosahují 16 stupňů Celsia a výše.

Ohýnek za 48 000 dolarů

Sawai dovedl policisty do své skrýše v provincii Nakorn Ratchasima, kde se kolem ohniště válely zuhelnatělé bankovky. Další byly odhaleny i v jeho první skrýši v provincii Pathum Thani, kde zloděj na útěku postupně spálil až 48 tisíc dolarů. Policie se domnívá, že zbytek lupu ukryl u rodiny nebo přátel.

V opuštěném voze zůstal milión

Sawaie udal řidič bankovního vozu, který byl uvězněn spolu se svými dvěma bratry. Muži jsou obviněni z loupeže 1,2 miliónu amerických dolarů (50 miliónů batů) během plnění bankomatů v Bangkoku. V opuštěnémvozidle, které našla policie v sobotu, ještě byl milión dolarů. Dalších 24 tisíc bylo zabaveno u třech zadržených.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků