Hlavní obsah
 

Žena se natočila při mini mrtvici, zachránilo jí to život

Kanaďanka Stacey Yepesová vyřešila své zdravotní problémy neobvyklou metodou. Když začala ztrácet cit v tváři, popadla jako první telefon a natočila se na video. Lékaři tak po první chybné diagnóze byli schopni určit, že prodělala přechodný ischemický záchvat, takzvanou mini mrtvici.

 
Žena se natočila při mini mrtvici, zachránilo jí to život

Yepesová před časem seděla doma u televize a najednou jí začala tuhnout tvář a špatně se jí mluvilo. Zašla si na pohotovost, ale mezitím symptomy ustaly. V nemocnici provedli nutné testy, ale výsledky byly v normálu, takže 49leté ženě řekli, že trpí stresem, a dali jí pár tipů, jak to zvládat, uvedl server CBC.

Kanaďance se to ale nezdálo. O nějaký čas později jela autem a problémy se objevily znovu. Okamžitě zastavila a začala se natáčet na video.

Nahrávku poté ukázala jinému lékaři a ten jí okamžitě řekl, že prodělala přechodný ischemický záchvat. Cílené vyšetření ukázalo, že měla částečně zablokovanou jednu z tepen.

Ke svému štěstí se ale Yepesové podařilo vše podchytit včas. V budoucnu by její problémy mohly mít mnohem horší následky, trochu netradičně si tak nejspíš zachránila život.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků