Hlavní obsah
Mark Zuckerberg se v sobotu oženil se svou dlouholetou přítelkyní Priscillu Chanovou. Foto: ČTK/AP

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg se oženil

Zakladatel největší světové sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg se v sobotu oženil. Při malém rodinném obřadu v kalifornském Palo Altu si vzal svou dlouholetou přítelkyni Priscillu Chanovou. Informace o svatbě novomanželé zveřejnili úpravou svých statusů na Facebooku.

Mark Zuckerberg se v sobotu oženil se svou dlouholetou přítelkyní Priscillu Chanovou. Foto: ČTK/AP
Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg se oženil

Na sociální síti vyvolal sňatek jejího zakladatele okamžitou pozornost. Přes 280 000 uživatelů podle agentury Reuters kliklo, že se jim změna Zuckerbergova statusu líbí.

Svatební fotografie ukazuje Zuckerberga v oděvu pro něj neobvyklém - odložil totiž pro sebe tak typickou mikinu a má na sobě tmavě modrý oblek s tmavou kravatou.

Chanová si na svatbu vzala bílé šaty bez rukávů. Svatební prsten s rubínem pro ni údajně navrhl Zuckerberg sám.

Zakladatel Facebooku si svou dlouholetou přítelkyni vzal jen den poté, co se s akciemi jeho společnosti začalo obchodovat na burze. Burzovní debut ale nenaplnil očekávání analytiků, když akcie v pátečním obchodování skončily na ceně 38,23 dolaru, což je jen 23 centů (0,6 procenta) nad původní upisovací cenou.

Společnost založená v roce 2004 má nyní hodnotu kolem 105 miliard dolarů, což je víc než giganti Amazon, McDonald's, Hewlett-Packard nebo Cisco. Hodnota akcií, které vlastní sám Zuckerberg, činí teď 19 252 698 725,50 dolaru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků