Hlavní obsah

Žabák Romeo poprvé randil s Julií

Romeo, bývalý nejosamělejší žabák na světě, kterému skupina vědců letos v lednu konečně našla samičku, už svoji Julii spatřil. Po řadě testů a vyšetření vědci z Bolívie dopřáli žabímu páru první společné chvíle, informuje agentura Reuters.

Žabák Romeo poprvé randil s Julií

Romeo žil o samotě od roku 2008 a zdálo se, že by mohl být poslední svého druhu - vodnice jurakare (Telmatobius yuracare). Když však vědecký tým objevil pět dalších jedinců, z čehož dvě byly samice, objevila se velká naděje, že Romeova Julie se skutečně objeví.

Romeo byl jako mladý nalezen před deseti lety. Už tehdy vědci tušili, že je na tom jeho druh bledě, nečekali však, že bude trvat tak dlouho nalézt další jeho příbuzné. Vodnice jurakare byla dříve poměrně běžná a vyskytovala se na území Peru, Bolívie a Ekvádoru.

Jedna ze samic se skutečně ukázala jako vhodná pro páření s Romeem. Na řadu tak přišla série vyšetření a testů, které měly odhalit případné parazity, jenž by Julie mohla přinést z volné přírody a pro Romea by byli nebezpeční.

Romeo

Roses are red, Lily pads are green… My Juliet, where have you been? Help Romeo the Sehuencas Water Frog find his Juliet this #ValentinesDay with Global Wildlife Conservation, the Bolivian Amphibian Initiative , and Match. Your gift will help send scientists to the field to find a #Match4Romeo https://www.match.com/romeo

Zveřejnil(a) Bolivian Amphibian Initiative dne Pátek 9. února 2018

Vědecký tým nyní Julii s Romeem poprvé dal dohromady a žabí pár se tak mohl blíže seznámit. Pravda, moc soukromí k tomu milenci nedostali, vědci na ně zírali přes sklo, přesto první rande dobře dopadlo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků