Hlavní obsah
Bílý písek k jamajským plážím neodmyslitelně patří. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Z jamajské pláže zmizely stovky tun písku

Jamajská vláda řeší krádež století, která svým charakterem ovšem patří k těm nejbizarnějším. Z pláží na severu ostrova zmizelo letos v červenci obrovské množství písku – podle odhadů minimálně 500 nákladních vozů. Vyloučeno přitom bylo prosté obyvatelstvo, které používá tento materiál při stavbě vlastních domů. Písek ukradený z pláží se totiž jako přídavek do malty moc nehodí.

Bílý písek k jamajským plážím neodmyslitelně patří. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Z jamajské pláže zmizely stovky tun písku

Z oblasti kolem pláže Coral Spring ho zmizelo najednou tolik, že je celá oblast znehodnocena turisticky.

V oblasti plánovali podnikatelé postavit nové turistické centrum s luxusními hotely. Toho se ale obávají majitelé okolních ubytovacích zařízení a zřejmě se snažili kus pláže poškodit tak, aby byla pro turisty nezajímavá a pro investory tím bezcenná. Myslí si to také jamajský premiér Bruce Golding.

Vyšetřovatelé naznačují, že viníky je třeba hledat skutečně mezi aktéry turistického sektoru. Přesto není pachatele jednoduché dopadnout, zatím se totiž nepřihlásili žádní svědci krádeže písku a policie ani zatím netuší, jak vůbec obří hromady sypké hmoty pachatelé odtáhli.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků