Hlavní obsah

Výbuch zbarvil nebe do modra a vyděsil New York

Řada obyvatel New Yorku se vyděsila, když se ve čtvrtek krátce po deváté hodině večer místního času podívala na nebe nad čtvrtí Queens. Modrá záře připomínala scénu ze sci-fi filmů. Nešlo však o útok mimozemšťanů, ale o výbuch jednoho z elektrických transformátorů.

Výbuch zbarvil nebe do modra a vyděsil New York

Exploze transformátoru v elektrárně Con Edison otřásla budovami v okolí a vyděsila tisíce obyvatel. Jasně modrou oblohu pak bylo možné vidět až z New Jersey, informovala CNN.

„Žádná zranění, žádný požár, žádný důkaz mimozemské aktivity,“ okomentovalo newyorské policejní oddělení výbuch transformátoru na svém twitterovém účtu. Řada obyvatel totiž na sociálních sítích publikovala záběry modrého nebe s různými teoriemi včetně mimozemské invaze.

Jasně modrá obloha byla vidět z řady míst.

Foto: Twitter/@Eat_Work_Run/via REUTERS, Reuters

Na tísňovou linku došlo několik oznámení včetně podezření na možný teroristický útok a pád letadla. Vyšetřování incidentu stále ještě probíhá, podle předběžných zjištění však za výbuchem stála technická závada.

Výbuchu předcházel krátký požár, který se ale naštěstí nerozšířil.

Foto: TWITTER/@ NICKRICCARDO /via REUTERS, Reuters

Při výbuchu nebyl nikdo zraněn, výpadek elektřiny však nakrátko ochromil provoz na letišti La Guardia a část vlakové dopravy. Na 25 minut vypadl proud i v nedalekém vězení na Rikers Island.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků