Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Vosa na jídelním stole dekapitovala švába a pak s hlavou odletěla

V přírodě není o drastické výjevy nouze. Jeden takový natočil student Cyrill Fomm z německé Kostnice, na jehož jídelním stole se odehrával dramatický souboj mezi vosou a švábem. Vosa svého protivníka ovšem s lehkostí přemohla, dekapitovala ho a s hlavou odletěla, napsal server Daily Mail.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Vosa na jídelním stole dekapitovala švába a pak s hlavou odletěla

Přestože mají švábi pověst téměř nezničitelných tvorů, kteří jsou údajně schopni přežít i jadernou explozi, pro vosu nebyl hmyzí nešťastník prakticky žádným protivníkem.

Nejprve ho převrátila na záda a zatímco divoce mrskal nohama, začala mu s až chirurgickou přesností oddělovat hlavu od těla. Tedy poté, co se jí už to samé za pomoci žihadla podařilo s jednou nohou.

Souboj pokračoval ještě krátkou chvíli, než se vose konečně podařilo ukořistit trofej a odletět s ní. „Bylo fascinující je pozorovat. Přirovnal bych to k wrestlingu, v němž vosa nakonec vyhrála,“ okomentoval dvacetiletý Fomm událost, jež se odehrála na jeho stole.

Švábovo mrtvé tělo se prý ještě nějakou chvíli cukalo. Co s ním Němec udělal posléze není známo, stejně jako není známo, jak naložila vosa s hlavou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků