Hlavní obsah

Vlak zdemoloval na přejezdu cisternu, posádka vyvázla bez škrábnutí

Zbytečný risk, který se nevyplatil, předvedl v pátek řidič cisterny v americkém Utahu. Nechtěl se nechat zdržovat blížícím se vlakem a vjel na poslední chvíli na přejezd. Těsné projetí mu však nevyšlo a vlak ho doslova smetl. Cisterna se po nárazu oddělila od vozu a odkutálela se o několik desítek metrů dále. Řidič a jeho spolujezdec jako zázrakem vyvázli bez zranění.

Vlak zdemoloval na přejezdu cisternu, posádka vyvázla bez škrábnutí

Nehodu natočil pomocí svého mobilního telefonu dělník James Wood, který měl zrovna polední pauzu. Jeho čtyřletý syn má rád vlaky, a tak mu chtěl udělat radost záznamem projíždějící nákladní soupravy. Ještě ale netušil, co se mu podaří zachytit.

„Bylo to neskutečné, vypadalo to jako scéna z filmu,“ řekl Wood televizi KSL.

Vlak železniční společnosti Union Pacific před přejezdem ve městě Wellington houkal, ale řidič na to nedbal a pokračoval v cestě. Podle policie řidič později uvedl, že vlak neviděl. Srážka tak byla nevyhnutelná.

„Na chvilku jsem byl jako omráčený. Po chvilce jsem se ale sebral, vypnul jsem kameru na telefonu a vydal se na pomoc. Očekával jsem, že tam naleznu mrtvá těla, ale oba muži byli v pořádku. Neměli ani škrábnutí. Později jsem mluvil i se strojvedoucím vlaku a tomu se také nic nestalo,“ dodal Wood.

Na místě zasahovala wellingtonská policie, hasiči, dálniční hlídka a zdravotnická záchranná služba. Policie zatím nesdělila podrobnosti o dalším vyšetřování nehody.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků