Hlavní obsah

VIDEO: Austrálie má miláčka, koala přežila uprostřed ohnivého pekla

Fotka koaly Sama obletěla celý svět. Dobrovolný hasič ho našel uprostřed spáleného lesa, zmateného, popáleného, ale živého. Teď je v péči veterinářů a za několik měsíců by se měl vrátit do volné přírody. Nakonec se ukázalo, že je to samička, jméno Sam už jí ale asi nikdo neodpáře.

VIDEO: Austrálie má miláčka, koala přežila uprostřed ohnivého pekla

Miláčkem snad všech Australanů se stala popálená a zmatená koala, která dezorientovaně chodila v pozůstatcích toho, co byly dříve husté lesy. Hasiči objevili dehydratovanou koalu v neděli, okamžitě jí nabídli láhev s vodou, kterou medvídě nadšeně přijalo. Zatímco jí záchranář David Tree lil vodu do úst, koala mu pevně tiskla jeho ruku.

Záchranáři se postarali o převoz koaly do útulku pro divokou zvěř asi 170 kilometrů na východ od Melbourne, kde jí ošetřily popáleniny a další rány. Australané jsou o jejím zdravotní stavu informováni doslova několikrát denně.

Má nového ochránce

Právě v tomto útulku koala neunikla pozornosti samce koaly Boba a takřka okamžitě s ním vytvořila nerozlučný pár. Podle ošetřovatelů je patrné, že Bob svou novou partnerku silně chrání a drží nad ní svou ochrannou packu. Ale ani on zřejmě netuší, čím si koala Sam musela projít.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků