Hlavní obsah

Veronika Žilková začala režírovat. A po hercích už hází boty

Herečka Veronika Žilková se pustila do divadelní režie. V rámci výuky na Pražské konzervatoři, kde od loňského září přednáší, nacvičuje se žáky třetího ročníku představení Babi, povídej. A celým představením bude provázet její dcerka Kordulka.

Veronika Žilková začala režírovat. A po hercích už hází boty

A přesto, že Žilková své žáky režíruje, ona sama se za režisérku nepovažuje.

"Já to nazývám pedagogickou prací se studenty. Nejsem zlá, ale jak jsem přísná matka, musím být i přísný pedagog. Třeba když chcete, aby se někdo něco naučil, a budete mu říkat, že stačí to, co umí, nic se nenaučí. Když mu ale budete říkat, že to co umí, je málo, bude ho to motivovat, aby se překonával,“ myslí si herečka, která se přiznala, že je na své studenty i dcerku v rámci příprav představení ostrá jak břitva.

„Jsem dost přísná. Zatím po Kordulce a ostatních studentech házím boty. A to, když jim vypadne text,“ svěřila se Žilková.

Kordulka si s mamkou dala zmrzlinu, Agáta sladkému pokušení odolala.

Foto: Dana Kaplanová, Právo

Herečka také prozradila, proč s celým projektem studentského představení začala. Podle svých slov by ráda vychovala mladé diváky, kteří by chodili víc do divadla.

„Letos slaví Pražská konzervatoř dvousté narozeniny. Je to nejstarší umělecká škola v Evropě, kam chodil například Karel Gott, Lucie Vondráčková a všichni slavní herci. Kdysi tam Alois Jirásek dokonce učil češtinu. A nyní otevíráme školní divadlo a koncertní sál, které jsou v budově školy na rejdišti. Divadlo se tudíž bude jmenovat Na Rejdišti. A abychom si vychovali mladé diváky, připravujeme jedno sobotní odpolední představení pro děti. Nacvičuju se svými žáky představení Babi, povídej podle pohádek Karla Jaromíra Erbena. Ty pohádky se odehrávají v hlavičce malé holčičky a tu holčičku hraje právě Kordulka. Nejde o protekci, ale žádné jiné dítě zadarmo po ruce zrovna nebylo,“ osvětlila situaci kolem začínající herecké kariéry malé Kordulky Žilková.

Žilková se také svěřila, že má se svými žáky velké plány. Prý nechce, aby dopadli jako ona a jiní herci starší generace.

„Ráda bych vychovala herce, kteří jednou nebudou vynikat jen na českém trhu, ale i evropském. A jelikož se ve světě hraje náročněji a herci musí lépe ovládat základy tance, zpěvu a hraní, než je česká norma, proto jsem na ně náročná. Je to pro jejich dobro, aby nezůstali jako já navždycky v České republice,“ dodala Žilková.

Dalším slavným jménem představení Babi, povídej, které bude mít premiéru 26.3. v divadle Na Rejdišti, bude dcera českého herce Václava Vosky Eva Vosková. Ta ztvární roli Kordulky babičky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků