Hlavní obsah
Malmö. Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz

Ve švédském Malmö otevřeli miniaturní knihkupectví a divadlo pro myši

Před rokem se v jedné z ulic v jihošvédském městě Malmö zničehonic objevila miniaturní restaurace pro myši a hned vedle ní obchůdek určený pro drobné hlodavce. Roztomilý výtvor umělců skupiny AnonyMouse, která svým názvem odkazuje na hackerskou skupinu Anonymous a anglický výraz pro myš, zaujal světová média a jeho fotografie byly hojně sdíleny na sociálních sítích. Letos se myši v Malmö dočkaly dalších dvou přírůstků - maličkého knihkupectví a divadla.

Malmö. Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz
Ve švédském Malmö otevřeli miniaturní knihkupectví a divadlo pro myši

Zatímco italská restaurace s názvem Il Topolino (Mickey Mouse) láká myši na italské, francouzské a švýcarské sýry a také na slané a sladké sušenky, francouzský obchůdek Noix de Vie nabízí zákazníkům oříšky, které jsou vystavené i ve výloze. Před restaurací je k posezení stolek, o budovu stojí opřené kolo a na fasádě nechybí symbol skupiny AnonyMouse, napsala švédská mutace zpravodajského webu The Local.

The mice are back in Malmö just in time for Christmas. 🐭 Welcome to Frankie & Benjys bookshop and see what’s on Teatro Reggiano. 😍 Location: Amiralsgatan 7

Zveřejnil(a) Malmo.com dne 21. prosinec 2017

Myší knihkupectví a divadlo ve švédském Malmö.

Obě atrakce, které si kolemjdoucí nadšeně fotografují, vznikly loni v prosinci, pak se ale autoři drobných streetartových děl na chvíli odmlčeli. V květnu zveřejnili umělci snímky z myšího zábavního parku (amousment park) Tjoffsans Tivoli a v září se mohlo radovat z myších miniatur jihošvédské město Boraas.

V předvánočním čase se pak autoři, kteří se spíš než za umělce označují za „nadšené amatéry“, vrátili do Malmö. Na adrese Amiralsgatan 7 vzniklo pro myši knihkupectví a divadlo a skupina AnonyMouse na internetu vyzývá, aby se lidé u myších domečků zastavili a pomohli je vánočně vyzdobit.

Check out this new pop-up street art in Malmö! 😍🐁

Zveřejnil(a) The Local Sweden dne 20. prosinec 2017

„Nápad vytvořit scenérie pro myši vznikl v březnu 2016 a inspirací byly knihy Astrid Lindgrenové a filmy Walta Disneye. Většina dětí si v jistém věku ráda představuje, že paralelně s tím naším světem existuje svět, kde žijí malá zvířátka podobným životem, jako žijeme my. A podle ohlasů na naše díla se zdá, že jistý počet dospělých to cítí stejně,“ uvedli tvůrci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků