Hlavní obsah

Ve španělské loterii Tlouštík bylo rozděleno přes 62 miliard korun

Celé Španělsko v sobotu s napětím sledovalo slosování loterie El Gordo (Tlouštík), která patří k největším a nejstarším na světě. Rozděleno bylo rekordních 2,4 miliardy eur (přes 62 miliard korun), což je největší souhrnná suma za všech existujících loterií. Hlavní výhra ovšem činí „jen” 400 tisíc eur (10,3 milionu korun).

Ve španělské loterii Tlouštík bylo rozděleno přes 62 miliard korun

Loterie není postavena na jackpotu, ale na složitém systému, který zajišťuje alespoň minimální výhry pro tisíce sázejících. Každý los v ceně 20 eur se dělí na deset kuponů, takže lidé si obvykle kupují jen kupony, ne celé losy. Často se při jejich nákupu sdružují do týmů.

Sobotní slosování tradičně proběhlo v budově madridské opery a šťastná výherní čísla oznamovaly děti z madridské školy San Ildefonso. Loterie byla založena v roce 1762, původně jako charitativní podnik. Dnes putuje její výtěžek do španělské státní pokladny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků