Hlavní obsah

Ve Francii promítnou nejdelší film, trvá skoro týden

Třicet let trvalo, než nejdelší film světa z názvem Cinematon trvající 150 hodin vznikl. Film francouzského režiséra Gerarda Couranta tak konečně mohou zhlédnout místní diváci. Záměrem režiséra bylo zachytit ve filmu myšlenky svých přátel, každý z nich tak mohl před kamerou vyjádřit cokoliv po dobu tří minut a pětadvaceti sekund.

Ve Francii promítnou nejdelší film, trvá skoro týden

V záběrech se objevují nejrůznější slavné tváře, umělci, filozofové i novináři, ale také děti od nejútlejšího věku. Snímek promítnou v Avignonu tento měsíc, v lednu se přesune do Paříže.

Diváci se mohou těšit na vystoupení například filmového režiséra Kena Loacha, herců Roberta Benigniho a Samuela Fullera, šachisty Joela Lautiera či komika a režiséra Terryho Gilliama ze skupiny Monty Python. S ním sekvenci Courant natočil v roce 1985, když se srazili na filmovém festivalu ve francouzském Deauville.

Francouzský režisér Gerard Courant

Foto: Profimedia.cz

„Začal mimo záběr, pak do něj vešel. Hrál si s obrazem, vystupoval a vstupoval do něj, snědl stofrankovou bankovku, udělal z ní malou kuličku. Nikdy si nepřestal hrát s prostorem, nikdy nepřišel o vnímání hranic záběru. Tři minuty a pětadvacet sekund s ním je skutečným skečem,“ uvedl Courant pro The Independent.

Původní film měl mít pouze sto krátkých portrétů, ale dílo se začalo postupně rozrůstat a neustále vlastně vzniká dál a dál.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků