Hlavní obsah

Ve 20 letech váží 610 kilo, do nemocnice mu pomohl vysokozdvižný vozík

Upravené letadlo a vysokozdvižný vozík použili zdravotníci v Saúdské Arábii, aby mohli přepravit do nemocnice v Rijádu muže vážícího neuvěřitelných 610 kilogramů. Muž se tu podrobí léčbě své morbidní obezity na náklady saúdskoarabského krále, napsala agentura AFP.

Ve 20 letech váží 610 kilo, do nemocnice mu pomohl vysokozdvižný vozík

Chálid Muhsín Šairí bydlel v bytě ve městě Džizán ve druhém podlaží, odkud ho pomocí zdviže vyzvedli na speciálně vyztužené lůžko, které pro něj ministerstvo zdravotnictví na příkaz krále Abdalláha nechalo vyrobit v USA.

Kvůli své váze nebyl Šairí schopen posledních dva a půl roku opustit svou ložnici. Aby ho mohli zdravotníci dostat ven, musela být zbourána část jeho bytu.

Ministerstvo neupřesnilo, s pomocí jakých procedur bude mladý muž, jemuž je podle agentury Reuters dvacet let, v nemocnici hubnout.

„Čekali jsme na tento moment hodně dlouho. Král, nechť ho Bůh ochraňuje a dopřeje mu dlouhý život, instruoval ministerstvo zdravotnictví, aby připravilo jeho bezpečný přesun do nemocnice,“ řekl Šairího bratranec Násir Makke. Podle místních médií má Šairí bratra a sestru, kteří jsou také silně obézní, ale jsou schopni chodit.

Pokud v nemocnici mužovu hmotnost potvrdí, získá patrně nelichotivý primát nejtěžšího člověka na světě. V roce 2007 byl podle Guinnessovy knihy rekordů nejtlustším člověkem na světě Mexičan Manuel Uribe, který tehdy vážil 600 kilogramů, ale během dvou let zhubl o 230 kilogramů a založil nadaci učící lidi zásadám zdravé výživy.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků