Hlavní obsah

V Tel Avivu vyrostla 36 metrů vysoká věž z kostek

Obyvatelé Tel Avivu postavili na jednom z nejvýznamnějších náměstí rekordně vysokou věž z plastových kostek. Uctili tak památku osmiletého Omera Sajaga, který byl fanouškem stavebnic Lego a podlehl rakovině, informoval list The Jerusalem Post.

V Tel Avivu vyrostla 36 metrů vysoká věž z kostek

Věž pojmenovaná po Omerovi stojí na Rabinově náměstí, měří 36 metrů a stavěla se čtrnáct dní. Poslední kostky na ni byly umístěny pomocí jeřábu. Na jejím budování se podílelo několik tisíc obyvatel města.

„Byl to nápad bývalé Omerovy učitelky, kostky darovali občané, podniky a některé byly nakoupeny z peněz města,“ sdělil mluvčí telavivského starosty.

Při dokončení věže nebyl přítomen zástupce Guinnessovy knihy rekordů, který musí rozhodnout, zda Tel Aviv porazil původní rekord držený Milánem, kde v roce 2015 postavili věž vysokou 35,05 metru. Telavivská věž je z půl miliónu kostek a váží tunu.

Omer měl rakovinu a nízkou imunitu, takže se nemohl setkávat s dětmi, ani chodit ven. Začal se věnovat stavebnicím z Lega a dokázal z nich konstruovat složité stavby. K těm nejzdařilejším patří replika indického mauzolea Tádž Mahal, již v roce 2014 daroval na výstavu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků