Hlavní obsah
Vůz ruské policie Foto: Alexander Demianchuk, Reuters

V ruské obci se převrátil kamión s vodkou. Místní slaví už týden, vyslaní policisté se nevracejí

Nebývalé štěstí postihlo zapadlou ruskou vesnici Maloje Perekopnoje, která leží na řece Volze tisíc kilometrů jihovýchodně od Moskvy. Podle zprávy serveru Vesti se na státní silnici protínající obec převrhl kamión s nákladem 20 000 lahví vodky. Oslavy ve vsi trvají už týden. Na místo byli vysláni i kriminalisté ze Saratova, ti se ovšem také nevrátili.

Vůz ruské policie Foto: Alexander Demianchuk, Reuters
V ruské obci se převrátil kamión s vodkou. Místní slaví už týden, vyslaní policisté se nevracejí

Většina lahví prý havárii přežila, ale přivolaní dopravní policisté už v okolí nehody nenašli žádnou. Obyvatelé vesnice podle ruského serveru nejprve přispěchali na pomoc řidiči kamiónu, ten ale z místa nehody utekl. Když ho nenašli, začali "zachraňovat" náklad.

Podle starosty obce "místní aktivisté vodku evakuovali na bezpečné místo", protože auto, jemuž praskla pneumatika, začalo po nehodě hořet. Zpráva o havárii se bleskem rozšířila do širokého okolí a do malé vesnice se začali sjíždět příbuzní a známí, napsal server Vesti.

Obec Maloje Perekopnoje má 600 obyvatel, kteří by "s nasazením života" byli schopni zkonzumovat celý náklad přibližně do Vánoc, napsal ruský server. Nehodu a zmizení lahví vodky sice začala vyšetřovat policie, ale vyslaní kriminalisté se prý do své centrály v nedalekém Saratově navzdory urgencím zatím nevrátili.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků